Po pondělních zápasech, ve kterých uspěli pouze hráči Třebíče, se krajští zástupci v soutěži obléknou do výstroje znovu dnes. Doma se představí pouze jihlavská Dukla, Rebelové musí do Mostu, Horácká Slavia jede k utkání pravdu do Berouna.

Spící Rebelové

Další nepovedený vstup do zápasu mají za sebou hokejisté Havlíčkova Brodu. Než se stihli Rebelové rozkoukat, prohrávali s Ústeckými Lvy už v 7. minutě 0:2. Od druhé třetiny sice pomalu začali přebírat otěže zápasu, v závěru si dokonce vytvořili místy až drtivý tlak, jenže k bodům to nevedlo. Havlíčkův Brod podlehl lídrovi 1:2. „Začátek jsme zaspali, hráli jsme ustrašeně. Zkušený soupeř nás za to potrestal,“ krčil rameny po zápase trenér brodských Rebelů Karel Dvořák.

Jeho svěřenci byli opravdu v první třetině zralí na odpis, jenže potom se probrali a v závěrečné desetiminutovce Ústí prakticky nepustili z pásma. „Soupeř nás dostával pod tlak a se štěstím jsme náskok v závěru ubránili,“ prohlásil po zápase ústecký kouč Petr Rosol. „Musím mužstva za druhou a třetí třetinu pochválit. Hokej se ale hraje na góly a my dali jen jeden, proto soupeř vyhrál,“ smutnil Dvořák.

Další zápas čeká na Rebely už dnes, kdy míří na led neoblíbeného Mostu. Havlíčkův Brod totiž poslední tým tabulky letos porazil jen jednou. „Je pravda, že zatím se nám na Most příliš nedaří. Doufám, ale že to ve středu protrhneme a odvezeme si povinné tři body,“ hlásí před dnešním duelem brankář Rebelů Stanislav Neruda.

Senzační skalp

Parádním výsledkem se v pondělí blýskla Horácká Slavia Třebíč. Na svém ledě dokázala porazit hokejisty třetí Olomouce.

Výsledek je o to cennější, že domácím hrubě nevyšel vstup do utkání. V šestnácté minutě svítil na ukazateli stav 0:3! „Soupeř nás přehrával kombinačně, dával pěkné branky,“ uznal po utkání kouč Slavie Kamil Pokorný.

Ve druhé části ale přišel třebíčský uragán, který s chutí hrající domácí podpořili kvartetem přesných zásahů. Po čtyřiceti minutách tak už byl stav 4:3 pro Horáky. „Nastartovala nás první branka, hráči si začali více věřit,“ těšilo Pokorného.

Případné myšlenky na zvrat utnul hostům hned v úvodu třetího dějství Dolníček. S dvoubrankovým náskokem už Třebíčští rozumně hospodařili a připsali si důležité tři body. Horáci totiž v tabulce nadále drží kontakt s celky výše umístěnými.

O šanci opustit předposlední příčku tabulky bude Třebíč bojovat dnes na ledě jedenáctého Berouna. Na Medvědy ztrácí jen čtyři body a také z tohoto důvodu je vzájemný duel klíčovým pro oba soky. Připomeňme, že všechny tři předchozí zápasy ovládl Beroun, i když ve dvou případech až v prodloužení.

Jalová koncovka

Podobně jako Rebelové a Třebíč ani Jihlava nebyla v pondělí v kondici od samého začátku utkání. Dukla prohrála úvodní třetinu 0:2 a o play off bojující domácí už šanci na skalp silného protivníka nepustili.

Pokud snad Jihlavané chtěli s nepříznivým stavem ve druhé třetině něco udělat, záhy přišli i o zbytky své touhy. Severočeši totiž hned v úvodní minutě zvýšili už na tříbrankový rozdíl.

Dukla měla šanci zkorigovat stav v polovině utkání, kdy dostala výhodu pětiminutové hry, ale hostům skórovat v utkání nebylo souzeno. „S našimi šancemi a přesilovkami pět na tři a dlouhou pět na čtyři jsme naložili, jak jsme naložili,“ povzdechl si po utkání asistent trenéra Dukly Patrik Augusta. „Nedali jsme branku, nezasloužili jsme si vyhrát.“

Napravit špatný výsledek budou moci hráči Dukly dnes v domácím prostředí proti Litoměřicím.

Hokejové menu
I. liga
Středa od 17.30:
JIHLAVA – Litoměřice, Ústí nad Labem – Chomutov. Od 18.00: Beroun – TŘEBÍČ, Most – HAVLÍČKŮV BROD, Kadaň – Šumperk, Olomouc – Písek, Hradec Králové – Benátky nad Jizerou.
II. liga, skupina Střed
Středa od 18.00:
Břeclav – CHOTĚBOŘ, Kutná Hora – PELHŘIMOV, Hodonín – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, Jindřichův Hradec – Nymburk, Kolín – Trutnov.

Karel Líbal, Jan Hammer