TRUTNOV – ŽĎÁR N. S. 5:4

Plameny vydolovaly z tří předcházejících utkání s Draky devět bodů a případná čtvrtá výhra by je vrátila do reálné hry o lepší než osmou pozici. Rozjetí domácí ale zvládli osm z deseti posledních duelů, a tak byli mírným favoritem.

Žďár byl od začátku aktivnější a do vedení ho poslal Bukáček. Na úvodní trefu odpověděl nesportovním „blikancem“ trutnovský bek Klement, který se v 7. minutě rozjel a nevybíravým způsobem narazil na mantinel nic netušícího Jana Kočana. Klíčový bojovník Plamenů se po jeho zákroku bezvládně skácel na led, kde se objevila kaluž krve. „Honza byl okamžitě odvezen do trutnovské nemocnice, kde byl hospitalizován a po prvním vyšetření mu byl předběžně diagnostikován těžký otřes mozku. Má mnohočetné zlomeniny v obličeji a jeho další start v letošním ročníku je podle dosud známých prognóz velmi nepravděpodobný,“ řekl tiskoví mluvčí klubu Martin Krásný. Klementa rozhodčí poslali rovnou do kabin.

Zápas tak v tu chvíli nebyl pro hosty tím nejdůležitějším. Přesto se Plameny semkly a po dvou zásazích Kunstmüllera vedly na začátku 28. minuty 4:2. Domácí ale bleskurychle snížili na 3:4 a zvýšeným tempem duel ještě ve druhé třetině otočili.

„Je to velká škoda. Třikrát jsme vedli a nemáme ani bod. Je to další zápas, který jsme prohráli o gól. Musíme ale dát hlavy nahoru a jít dál. Na mužstvu se podepsalo i to zranění Honzy Kočana. Byl to hodně brutální zákrok. Klement se na něj rozjel z několika metrů a muselo mu být jasné, že o něm Honza neví a že mu ublíží. Tohle už je o inteligenci hráčů. V každém zápase přicházíme o důležité hráče a bojím se, že pro Kočana sezona skončila,“ uvedl pro žďárský web trenér Svatopluk Číhal.

Branky a nahrávky: 8. Luštinec (Antonín), 22. Luštinec (Chytráček), 28. Mašek (Kuna), 33. Březina (Chytráček, Luštinec), 37. Šimoníček (Antonín) – 6. Bukáček (Ježek, Dítě), 19. Staněk (Beneš, M. Sobotka), 23. Kunstmüller (M. Sobotka), 28. Kunstmüller (Kuba, Beneš). Rozhodčí: Jebavý – Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 10:10, navíc Klement (T) 5 min. + DU. Využití: 1:2. Diváci: 507. Třetiny: 1:2, 4:2, 0:0.
Žďár nad Sázavou: Sláma – Pleva, Staněk – Beneš, R. Sobotka – Střecha, Smejkal – Koželuh – Ježek, Bukáček, Dítě – Kunstmüller, M. Sobotka, Kuba – Kočan (od 7. Hron), Kotlík, Havelka.

CHOTĚBOŘ – KUTNÁ HORA 1:4

První třetinu začali lépe hosté, kteří se také dostali do vedení, když se v 9. minutě prosadil v přesilovce Kubišta. Domácí sice hrozili z brejků, ale ani jeden neskončil v síti Sršňů.

Po změně stran držel domácí nad vodou gólman Kousal. Ovšem ve 31. minutě už byl na Kubištovu střelu krátký. „Tato branka rozhodla o osudu utkání. Soupeř odskočil na rozdíl dvou branek a my bohužel góly nedáváme. Neprosazuje se ani Stoklasa a bohužel nemáme nikoho, kdo by ho nahradil,“ pokrčil smutně rameny asistent Vladimír Halamka starší. Kousal poté inkasoval ještě dvě minuty před koncem třetiny.

V posledním dějství sice domácí Kutnou Horu mírně přehrávali, ale doplatili na střeleckou nemohoucnost. Prosadili se až minutu před koncem utkání a to už bylo na zvrat pozdě. Kutnohorští pak ještě pečetili vítězství do prázdné branky. Chotěboř tak opět zůstala bez bodu.

Branky a nahrávky: 59. Stoklasa (Pelán) – 9. Kubišta (Burda, Janata), 31. Kubišta (Pomichálek, Burda), 38. Muras(Vylíčil), 60. Pomichálek (Nakládal). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 180. Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1. Chotěboř: Kousal – Boblenkov, Bělohlávek, Posmyk, Dvořák, Šíma, Novotný, Brida, Půlpán, Eis, Stoklasa, Kesner, Jánský, Pelán, Fila, Škarýd, Janda, Štros.

Ostatní výsledky: Nymburk – Hodonín 4:5, Brno – Kolín 1:2 na náj., Břeclav – Jindřichův Hradec 6:4.