Na ledě nejhoršího týmu soutěže se trápili a připsali si s ním už třetí porážku. Povzbuzená Třebíč vyloupila Beroun, Jihlava doma udolala houževnaté Litoměřice.

JIHLAVA – LITOMĚŘICE 2:1
Více než zdatným protivníkem se ukázaly být o play off bojující Litoměřice. Po dvě třetiny byly na ledě lepším týmem a jihlavští hráči byli s nerozhodným stavem po čtyřicáté minutě určitě spokojeni. Nakonec se ale domácí radovali z vítězství.

Dukla sice vstoupila do utkání aktivně, ale její útočné choutky torpédovala dvě rychlá vyloučení. Hosté chytili útočnou slinu a Novotnému zle zatápěli. Když však litoměřičtí hráči nedokázali proměnit ani dva ohromné závary v domácím brankovišti, udeřilo na druhé straně. Pěknou střelou namířil puk do šibenice Čachotský.

Téměř ihned po zahájení druhého dějství ale bylo srovnáno. A pro domácí mohlo být ještě hůře. Hlusičkovo trestné střílení ve 26. minutě Novotný zlikvidoval. Hráči Stadionu nadále drželi taktovku duelu, ve vlastním oslabení měli další velkou šanci, čímž dopálili nejen domácí příznivce, ale i trenéry Dukly.

Ti si totiž už ve 34. brali oddechový čas a důrazně hráčům vysvětlovali, jak vlastně hrát. Domácí poté sice opticky vyrovnali hru, ale k brance se nepropracovali ani při další přesilové hře.

Ve třetí třetině to dlouho nevypadalo, že by soupeři mysleli na rozhodnutí zápasu ve svůj prospěch. Až když v padesáté minutě poslal sudí oba týmy do čtyř, vypukla na Horáckém zimním stadionu radost. Ficencovu střelu od modré Přikryl vytěsnil pouze k Hodkovi, který už věděl, kam kotouč umístit.

Jihlavané ožili, připravili si, především díky agilnímu Čachotskému, další příležitosti k pojištění náskoku, ale Přikryl odolával. V závěru zápasu tempo výrazně opadlo. Hra ztratila na plynulosti a byla rozkouskovaná, což nahrávalo domácím, kteří nakonec vyválčili šťastné tři body.

Branky a nahrávky: 17. Čachotský (Hubáček), 50. Hodek (Ficenc) – 21. Novák (Drábek, Šinágl). Rozhodčí: Vampola – Chocholouš, Reich. Vyloučení: 4:8, navíc Vobořil a Šinágl (oba L) 10 min. Bez využití. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0. Jihlava: Novotný – Petráček, Ficenc, Grundmanis, Dobrovolný, Kaláb, Kolafa, Jaroš, Kolda – Mrňa, Padělek, Jeslínek – Bezděk, Hubáček, Čachotský – Vysloužil, Maliník, Hodek – Polcar, Domin, Zeman.

BEROUN – TŘEBÍČ 0:2
V duelu dvou bodově chudých se v úvodu zápasu blýskalo před oběma brankami. Ve 2. minutě Hrubec vychytal Klhůvka, Švagrovský v 5. minutě třebíčskou branku minul. Na druhé straně odpovídali Laš s Čechem, ale hosté se dočkali až v 9. minutě v přesilovce, když se střelou od modré prosadil Dietz. Chvíli nato mohl zvýšit Vondráček, v 19. minutě zase měl na hokejce vyrovnání Stromko. Ve druhé třetině vzruchu ubylo, to víc svědčilo Třebíči. Zvlášť když se prosadil Vondráček. V posledním dějství Třebíč vedení udržela.

Branky a nahrávky: 9. Dietz (Dolníček, Sedláček), 28. Vondráček (Doležal, Čech). Rozhodčí: Hejduk – Gutt, Rittich. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0. Třebíč: Hrubec – Vejmelka, Kadela, Sláma, Valenta, Brož, Sobotka, Rangl, Dietz, Vondráček, Paták, Dočekal, Dolníček, Kaut, Heřman, Čech, Laš, Sedláček, Stejskal, Přibyl.

MOST – HAVL. BROD 4:3
Rebelové na severu Čech stále dotahovali. Už ve druhé minutě sice Zohorna trefil v oslabení tyč, ale do vedení šel Most. V 15. minutě Nerudu překvapil Slavíček, na druhé straně vzápětí reagoval Kostourek. Také ve druhé třetině padaly slepené branky. Ve 25. minutě využil přesilovku Vrtek, to samé se podařilo za necelé dvě minuty Zohornovi. Jenže za další dvě a půl minuty vrátil Severočechům vedení Tvrdek, znovu v početní výhodě. V závěrečné třetině se Rebelové dostali do tlaku a vyrovnali, ale další chyba je stála alespoň bod.

Branky a nahrávky: 15. Slavíček (Tauš), 25. Vrtek (M. Rohan, Tvrdek), 29. Tvrdek (Vachovec, Ondráček), 57. T. Rohan (Tvrdek, Vrtek) – 16. Kostourek (Ostrčil, Pavlík), 27. Zohorna (Vondráček, Morava), 54. Jelínek (Polodna, Kostourek). Rozhodčí: Würtherle – Komárek, Špůr. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1. Havlíčkův Brod: Neruda (17. Suchan) – Morava, Knesl, Jelínek, Protivný, Pavlík, Ostrčil – Zohorna, Semorád, Vondráček – Kostourek, Meidl, Polodna – Švaňhal, Štěpánek, Musil – Wasserbauer, Zábranský, Stehlík.