Před sezonou majitelé klubu vyhlašovali smělé cíle, zopakovat minimálně loňskou sezonu, kde Rebelové v konečném účtování skončili čtvrtí.

Jenže svoje vyjádření postupně zkorigovali. Nejdříve hlásili, že by jim stačilo umístění okolo pátého šestého místa, posléze postup do play off. Ve středečním 43. kole ale přišla pořádná facka. Havlíčkobrodští hokejisté propadli na ledě beznadějně posledního Mostu 4:3 a propadli se na deváté místo v tabulce. Aktuálně by nepostoupili tedy ani do play off.

„Je to neskutečné, udělali jsme si v Mostu ostudu. Náš výkon byl hodně špatný,“ nebral si servítky trenér Havlíčkova Brodu Karel Dvořák.

Rebelové v zápase třikrát prohrávali, třikrát srovnali, na čtvrtou trefu Mostu už ale nezareagovali. „Začali jsme to honit až v poslední části. Bohužel jsme udělali chybu a dostali jsme rozhodující branku,“ postěžoval si Dvořák.

Alarmující je i to, že brodští Rebelové inkasovali čtyřikrát na ledě týmu, který se už připravuje na baráž a v posledních zápasech se trápil v koncovce. „Potěšilo nás, že jsme konečně dokázali dát nějaké góly, což nám poslední dobou vůbec nešlo. Měli jsme i další šance, ale je to jenom o tom, proměňovat je,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci asistent trenéra Mostu Václav Baďouček.

O play off 
se hraje jinak

Rebelové po čtvrté porážce v řadě opustili elitní osmičku, která si na konci základní části zahraje play off. Tam se místo nich dostal Písek a Kadaň. Při současné formě obou zmíněných týmů to budou mít Rebelové s postupem do play off hodně těžké, Písek i Kadaň mají za sebou čtyř, respektive šestizápasové, vítězné série.

„Byla to z naší strany bída. Rozhodně se nemůžeme vymlouvat na to, že s Mostem se nám dlouhodobě nedaří. Hrajeme o play off, ale s takovýmto výkonem to asi nepůjde,“ rozčiloval se Dvořák. „Měli jsme v Mostě určitě vyhrát. Domácí ovšem mají mladé mužstvo, nastoupili na nás, dobře bruslili, znepříjemňovali nám život, proto jejich vítězství je zasloužené,“ dodal šéf brodské střídačky.

Jeho tým sice před zápasem posílila trojice – obránci Knesl a Ostrčil a útočník Zohorna. Jenže vedení se zároveň „zbavilo“ před důležitými zápasy nejproduktivnějšího hráče Němce, který by měl podle klubového webu na delší dobu vypomoci extraligové Kometě Brno. V sobotním utkání by měl ještě Rebelům vypomoci další obránce Kempný. Naopak brodský kádr opustil obránce Sova, jenž zamířil do Znojma, kde si zahraje mezinárodní EBEL. Navíc se v první třetině ještě zranila brankářská jednička týmu Stanislav Neruda, který si vymkl kotník.