Šikovný útočník míří do extraligové Komety Brno. „Vojta s námi odmítl podepsat smlouvu. Bylo na něm vidět, že má zájem raději hrát v Brně než v Brodě, proto se majitelé rozhodli ho uvolnit,“ stojí v prohlášení generálního manažera Rebelů Augustina Žáka na webových stránkách klubu.

Je otázka, do jaké míry je toto tvrzení pravdivé. Němec sice v posledních třech utkáních za brodské Rebely údajně kvůli zdravotním problémům nenastoupil, ale v předposledním zápase, ve kterém nastoupil, zaznamenal gól a tři nahrávky a výraznou měrou se podílel na posledním vítězství Havlíčkova Brodu (5:3 v Benátkách 14. ledna – pozn. red.).

Brodský manažer Žák se zlobí

„Jsem pořád Broďák. Když hraju za Kometu, je to pro mě jen dobře, ale nikdy si nebudu v Brodě vyprošovat, aby mě sem pouštěli. To je na dohodě pana Zubíčka s panem Žákem. Já do toho nemám co mluvit,“ prohlásil před časem šestadvacetiletý forvard. Aktuální Němcovo vyjádření se nám bohužel do uzávěrky vydání nepodařilo zjistit.

Vedení brodského klubu už jako by nad nejproduktivnějším hráčem svého týmu zlomilo hůl. „Chceme mít v týmu jen ty hráče, kteří mají opravdový zájem za nás hrát. Držet v mančaftu někoho proti jeho vůli nemá smysl. Mrzí mě, že poté, co jsme Vojtovi dali šanci, aby se u nás vypracoval, už neměl zájem pro Brod odvádět stoprocentní výkon,“ uvedl na webu brodských Rebelů Žák. „Možnost, že za nás nastoupí, ale samozřejmě existuje,“ dodal.
Při pohledu do statistik ovšem toto tvrzení značně pokulhává, spíše mluví o opaku.

Němec je sedmým nejproduktivnějším hráčem první ligy, když v 32 utkáních zaznamenal čtrnáct branek a devětadvacet asistencí. V plus minus bodech má devatenáct kladných bodů, například druhý nejproduktivnější brodský hráč Milan Kostourek má -13 bodů. Ale je pravdou, že Němec poměrně dost zápasů vynechává kvůli drobným zraněním. Přesto byl hlavním ofenzivním tahounem havlíčkobrodských Rebelů.