Pro havlíčkobrodské hokejisty byl sobotní souboj s Hradcem Hrálové velice důležitý. V boji o elitní osmičku, která si po skončení základní části zahraje play off, totiž začali povážlivě ztrácet po středeční šokující porážce v Mostě (3:4).

Rebelové veledůležitý zápas zvládli. Základ ke třem bodům položili v první třetině, kdy se dostali do dvoubrankového trháku. Východočeši sice ve třetím dějství srovnali, ale výhru havlíčkobrodským hokejistům vystřelil Křivohlávek.

Domácí Rebelové věděli, o co hrají, a od úvodních minut to bylo na ledě znát, kdy pohybem a rychlostí soupeře jasně přehrávali. Svůj nápor dokázali korunovat i brankově.

V desáté minutě se při přesilové hře kotouče zmocnil Semorád, který před brankou našel osamoceného Zohornu a ten se trefil mezi Čechovy betony – 1:0. „Já jsem spokojený dva zápasy, dva góly, hlavně aby to pomohlo týmu,“ usmíval se po zápase Zohorna.

O minutu později se domácí radovali podruhé. Zpoza branky našel Meidl rychlou přihrávkou Štěpánka a ten se nemýlil.

Hradec mohl následně kontrovat v přesilovce pět proti třem, ale dvojnásobnou výhodu nevyužil. Třetí branku domácích měl na holi v závěru první části Semorád, ale jeho samostatný únik zneškodnil Čech.

Druhá dvacetiminutovka nabídla agresivnější hokej a parádní zákroky obou brankářů, kteří za svá záda žádnou střelu nepustili.

Do závěrečného dějství nastoupili hosté s cílem něco s výsledkem udělat a Suchan v brodské svatyni se měl co otáčet. Aktivní Východočeši se nakonec vyrovnání dočkali. Nejdříve ve 48. minutě využil přesilovku hostů Berger a o šest minut později srovnal Rufer.

Naštěstí Rebelové našli rychlou odpověď. Při přesilové hře sice nejprve Křivohlávek trefil tyč, ale odražený puk pohodlně poslal za záda hradeckého brankáře.

„My jsme to vítězství potřebovali urvat, což se nám povedlo. Trochu nás v nasazení přibrzdila špatně sehraná přesilovka a neproměnili jsme další brankové příležitosti,“ zhodnotil utkání domácí kouč Karel Dvořák. „Navíc jsem rád, že nás podržel Jarda a štěstí stálo na naší straně,“ dodal spokojený trenér.

H. BROD – HR. KRÁLOVÉ 3:2

Branky: 10. Zohorna, 11. Štěpánek, 56. Křivohlávek – 48. Berger, 54. Rufer. Rozhodčí: Dvořák – Klein, Skopal. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 1109. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:2. H. Brod: Suchan – Knesl, Morava, Pavlík, Ostrčil, Protivný, Kempný, Blažek – Vondráček, Semorád, Zohorna – Křivohlávek, Polodna, Kostourek – Musil, Štěpánek, Meidl – Švaňhal, Zábranský, Wasserbauer – Stehlík.
Zdroj: Youtube