Lvi sice proti Jindřichovu Hradci bojovali, ale ztrátu dohnat nedokázali. To se nepovedlo ani Spartaku, který proti Hodonínu nedokázal ani jednou skórovat.

CHOTĚBOŘ – J. HRADEC 2:5
Do utkání s Jindřichovým Hradcem nastoupily v chotěbořském dresu dvě nové posily z Hradce Králové. Do branky se postavil Filip Luňák a do útoku Lukáš Pravda. Ale ani tyto změny v sestavě nezabránily výsledkové mizérii domácího týmu.

Lvi opět doplatili na špatný vstup do utkání, už v osmé minutě prohrávali 0:2. Když ve třetí třetině během minuty upravovali hráči od Vajgaru na 0:4, bylo takřka po zápase. Ten se sice podařil zdramatizovat domácímu Stoklasovi, ale v poslední minutě zápasu střelou do prázdné klece upravil Milotinský na konečných 2:5. „Dnes musím hráče pochválit, protože jsme si bod zasloužili. Bohužel to nedopadlo, díky neproměněným tutovkám zejména Brida a dvakrát Fila. Jinak jsme viděli oboustranně výborný zápas,“ pochvaloval si asistent trenéra Vladimír Halamka.

Branky: 28. a 43. Stoklasa – 7. Procházka, 8. Markulinec, 24. a 60. Milotinský, 25. Kadela. Rozhodčí: Kareš – Kotlík, Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 200. Třetiny: 0:2, 1:2, 1:1. Chotěboř: Luňák – Fibikar, Zítka, Šíma, Boblenkov, Dvořák, Novotný – Stoklasa, Janda, Pelán – Fila, Janský, Starkov – Eis, Brida, Pravda – škarýd, Kesner.

PELHŘIMOV – HODONÍN 0:4
Pelhřimov v duelu s lídrem tabulky svůj stín nepřekročil. Hosté získali rozhodující náskok už v první třetině. V 6. minutě se dvakrát trefili v rozmezí osmi vteřin, což určilo ráz zbytku střetnutí.

„Zaplatili jsme za chyby v defenzivě. Hodonín získal náskok, který pak už jen kontroloval,“ prohlásil v pozápasovém hodnocení trenér Pelhřimova Martin Meloun. Třetinu uzavřel třetím gólem favorita v 16. minutě Sajdl.

Ve druhé části se Pelhřimov herně zlepšil, ale branku vstřelit nedokázal. Poslední slovo tak patřilo Drtičům, když se po přečíslení prosadil Goiš. „Hosté vyhráli zaslouženě. Rozdíl mezi soupeři byl především v efektivitě,“ přiznal Meloun.

Branky a nahrávky: 6. Bauer (Kocák), 6. Hollý (Špok), 16. Sajdl (Špok, Hollý), 49. Goiš (Nesrsta). Rozhodčí: S. Měrtl. – J. Měrtl, Slavík. Vyloučení: 5:4, navíc Tecl (Pelhřimov) 10 minut. Bez využití. Diváci: 301. Třetiny: 0:3, 0:0, 0:1. Pelhřimov: Dolejš – Randa, Zelený, Plch, Pour, Adam, Kasalý, Martínek – Tecl, Plachý, Hrbatý – Kubát, Marek Hadrava, Suk – Votápek, Martin Hadrava, Havel – Vrátný.

Ostatní výsledky: Nymburk – Kolín 5:2, Trutnov – Kutná Hora 4:3, Brno – Břeclav 4:2. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU měl volný los.