Vše vykrystalizovalo minulý týden, kdy se manažeři extraligové Komety Brno a prvoligového Havlíčkova Brodu dohodli, že útočník Vojtěch Němec dohraje sezonu v nejvyšší soutěži.

Generální manažer Rebelů Augustin Žák poté prohlásil, že nemá zájem o hráče, kteří v týmu nechtějí být. „Mrzí mě to. Ten článek mě naštval, rozhodně jsem si přestup nevydupal. Nechával jsem to na manažerech, jak se dohodnou, a respektoval jsem to. Snažil jsem se hrát naplno v Brodě i v Brně,“ říká s odstupem času šikovný forvard.

Asi to pro vás nebyla lehká situace, když se v podstatě nevědělo, kde budete hrát?
Nebylo to úplně příjemné, ale osobně jsem to příliš neprožíval. Mám smlouvu v Brodě do konce sezony, proto jsem se soustředil na to, abych odvedl stoprocentní výkon na ledě, a bylo mi jedno, jestli je to v Brodě, nebo v Brně. To, kde budu hrát, jsem nechával na manažerech.

Generální manažer Rebelů Žák ale nedávno prohlásil, že jste neodevzdával pro tým maximum, a o takové hráče nemá zájem?
Ten článek jsem na webu četl a velice mě to mrzí. Naštvalo mě to. Rozhodně to není pravda, že bych neměl zájem za Brod hrát. Přijde mi to nefér, vrhá to na mě negativní stín u brodských fanoušků, ale co vím, tak to mělo i negativní ohlas u kluků v kabině. Jak jsem říkal, hodně mě to mrzí, zvlášť, když to není úplně pravda. Stále jsem ale připravený klukům kdykoliv pomoct. Protože Brod na tom není nejlépe.

Myslíte si, že ve všem mohlo hrát roli to, že jste odmítl podepsat novou smlouvu na následující sezonu?
Možná ano. Ale nikdy jsem se netajil, že chci do extraligy. Je to můj dlouhodobý cíl. To ovšem neznamená, že když se mi naskytla možnost jít do Komety, tak se na to v Brodě vykašlu. To rozhodně ne. Jak jsem říkal, kdykoliv klukům velice rád pomůžu. Vím, že pokud se chci prosadit v extralize, musím na sobě makat, a je jedno, jestli je to v Kometě, v Brodě nebo někde jinde. O to víc mě mrzí, co se o mně napsalo. Vždy jsem říkal v rozhovorech, že smlouvu mám v Brodě, budu pro něj odvádět maximum a snažil jsem se o to. Zápasy v extralize jsou pak pro mě taková třešinka na dortu.

Nyní to ale vypadá, že extraligu už budete hrát zřejmě pravidelně, co je vaším osobním cílem?
Každopádně se chci co nejvíce v extralize ukázat, abych dostal smlouvu a splnil si sen. Kdyby se mi to povedlo, nikde samozřejmě není psáno, že bych nemohl vypomáhat v první lize Brodu.

Ačkoliv váš odchod do Komety byl hodně mediálně vypjatý, v Brně si zřejmě působení užíváte?
Je to úplně něco jiného. Je jiný přístup hráčů, trenérů, fanoušků… Proto si to užívám maximálně. Navíc v Brně jsou parádní fanoušci. Doufám, že si zahrajeme play off.

V podstatě hned jste se dostal do prvního útoku.
Za důvěru trenéra jsem velice rád. Je to ale velký skok. Extraliga je rychlejší, důraznější, je to o level někde jinde. Svoji roli v týmu si ale teprve buduji, snažím se hlavně neudělat chybu dozadu.

Za Rebely jste byl hodně produktivní, vytěžovaný, jeden z lídrů týmu. Jakou roli máte v Kometě?
Co jsem se dočetl, tak trenér Venera o mě hodně stál. Prý se do týmu hodím. Měl bych v týmu být především od vymýšlení. (úsměv)

S kým jste si v brněnské kabině nejvíc padl do oka?
Lidsky asi s Kubou Svobodou, ale jsem tam teprve nováček, takže se spíš rozkoukávám a snažím se plnit především svoje povinnosti. Na ledě pak nejvíce nastupuji se zkušenými harcovníky Leošem Čermákem a Radkem Dlouhým, kterého v posledních zápasech nahradil Kuba Koreis.