V sobotu na vlastním ledě vyzvali vedoucí tým skupiny B a z důležitého utkání nad silným soupeřem vyšli jako vítězové. Dařilo se tradičně i juniorům.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
H. BROD – LITVÍNOV 3:1

Po úvodní bezbrankové třetině, která se nesla v duchu častého vylučování, gólový průlom zaznamenal na začátku druhého dějství domácí Ondřej Hlídek. Dostal přihrávku mezi kruhy a pohotovou střelou překonal gólmana Soukupa. Hosté na svojí odpověď nenechali dlouho čekat. Jeřábek špičkou betonu vyrazil ostrou ránu před sebe a David Weitz poslal kotouč přesně nad rameno padajícího gólmana. Klíčový okamžik celého utkání přišel v závěru třetiny, kdy domácí hráli přesilovou hru. Soukup sice čaroval a dokázal betonem na čáře zabránit jistému gólu, na další dorážku z hole Ondřeje Beránka už byl ale krátký.

Pracně vydřený náskok mohli mladí Rebelové navýšit v úvodu druhé části ve dvojnásobné přesilovce, ale Litvínov se ubránil a začal zasypávat hrdinu dne, gólmana Jeřábka, celou řadou pokusů. Utkání dospělo až do závěrečné hry bez brankáře, kdy domácí definitivně rozhodli o důležitém vítězství. Postaral se o to druhou brankou Ondřej Beránek. Aktuálně dorostencům patří čtvrtá příčka ve skupině B, na postup ztrácí šest bodů.

Branky a nahrávky: 22. Hlídek (Osmík), 39. Beránek (Kuchta), 60. Beránek – 32. Weitz (Šimeček). Rozhodčí: Petr Úlehla – Josef Barek, Lukáš Budínský. Vyloučení: 7:9, navíc Kuchta (HBR) 10 minut OT za nesp. chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 25:33. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0. H. Brod: Jeřábek (Novák) – Žuček, Dvořák (A), Bláha, Dundáček – Kuchta (C), Osmík, Zohorna, Hlídek, Nováček, Mozr, Ludvík, Beránek, Polák, M. Němec (A).

I. LIGA JUNIORŮ
H. BROD – KOBRA PRAHA 5:3

Prvoligoví junioři prodloužili sérii neporazitelnosti. V Kotlině vyzvali Kobru Praha, která bojuje o účast v play-off, na Vysočině se však představila v dobré formě a domácímu mužstvu pořádně zatápěla. Na konci první třetiny se totiž ujala vedení po hojné střelecké aktivitě. Radost jí moc dlouho nevydržela, protože za pouhých 18 vteřin překonal Jan Kubát dělovkou přesouvajícího se brankáře. Po přestávce Rebely do vedení poslal Jiří Musil, který se v mezikruží chopil puku a s přehledem zavěsil. Ani tehdy se ale Pražané nevzdali a brzy vyrovnali. Výrazně jim pomohla pětiminutová přesilová hra, během níž procedil Dolejše střelou mezi betony Jan Král.

Houževnaté hosty odzbrojila až dvojice Marek Němec-Erik Novák, za stavu 4:2 si již Havlíčkobrodští vedení pohlídali. Ve třetí části ho dokonce ještě navýšili po tvrdé ráně Václava Němce od modré. Kobra už zaznamenala pouze čestný úspěch, a snížila tak na konečných 5:3.

Branky a nahrávky: 20. Kubát (Jelínek), 24. Musil, 32. M. Němec (Kuchta, Dundáček), 36. E. Novák (Zdražil), 41. Vác. Němec (Kubát, Jelínek) – 19. Štulc (Kostka), 28. Král (Pikl, Kacafírek), 52. Malý. Rozhodčí: Kopeček – Jeletz, Polák. Vyloučení: 3:6, navíc Křesťan (HBR) 5 min. + OT do konce utkání, Štulc (KOB) OT do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 3:1, 1:1. H. Brod: Dolejš (Zvolánek) – Vác. Němec, J. Musil, Ambrož, Pecen, Kříž, Křesťan, Dvořák – Jelínek, Szilva, Kubát, E. Novák, Zdražil, Račanský, Kuchta, Dundáček, M. Němec.