Rebelové se proti Berounu trápili, ale mají body

Havlíčkův Brod /FOTO, VIDEO/ – Boj o postupovou osmičku v první hokejové lize vrcholí. Havlíčkobrodští Rebelové v sobotu hostili na domácím ledě Beroun.

6.2.2012

Z hokejového utkání Havl. Brod - Beroun.Foto: Libor Blažek

Ačkoliv se v zápase trápili, nakonec po výhře 2:0 vytěžili veledůležité tři body a udrželi kýženou osmou pozici.

Lepší vstup do utkání si Rebelové nemohli přát. Ve třetí minutě se šťastně odrazil puk od plexiskla za brankou Berouna k Zábranskému a ten neměl problém poslat puk do odkryté Slipčenkovy branky – 1:0.

Už v 5. minutě bouchly nervy berounskému kapitánu Nedvědovi, který nešetrně fauloval Meidla a postupně vyfasoval dvě, pět a deset minut a trest do konce utkání za nesportovní chování. Jenže přesilovka Rebelů netrvala dlouho, fauloval totiž Vondráček. Ten si mohl spravit chuť v závěru první třetiny, při přesilovce ale pouze trefil břevno. V samém závěru úvodní dvacetiminutovky se v dobré příležitosti ještě ocitl Semorád, ale toho vychytal berounský gólman.

Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej, nebezpečnější ale byl přece jen hostující Beroun, Suchan se musel proti hostujícím hráčům několikrát vytáhnout. Domácí mohli inkasovat dokonce v přesilovce, ale dvojici Rubeš, Říha vychytal Suchan.

Na začátku závěrečné třetiny měl na holi druhý gól Polodna, ale Slipčenka neprostřelil. Tlak Rebelů v této fázi utkání vrcholil, ale ani Kostourek nedostal puk za záda berounského brankáře a ten se měl poté co ohánět při domácí přesilovce proti třem, skóre se ovšem neměnilo. V závěrečné pětiminutovce mohl rozhodnou Stehlík, ale znovu jen ztroskotal na berounském brankáři. Definitivní rozhodnutí nakonec padlo až v poslední minutě zápasu, při hostující power play se přes celé kluziště trefil brodský obránce Protivný. „Ani jsem na branku nemířil, najížděli na mě dva berounští hráči, tak jsem chtěl puk hlavně dostat z třetiny,“ přiznal se s úsměvem bek Rebelů Tomáš Protivný.

Rebelové si na konto připsali další tři důležité body a stále drží osmou příčku, která by jim po skončení základní části zajistila účast v play off. „Jsem rád, že ten zápas dopadl tak, jak dopadl. Po minulém zápase venku jsem si stěžoval, že jsme neměli štěstí, tak si myslím, že jsme si ho nechali až na dnešek,“ prohlásil po zápase trenér Havlíčkova Brodu Karel Dvořák.

H. BROD – BEROUN 2:0

Branky a nahrávky: 3. Zábranský (Švaňhal), 60. Protivný. Rozhodčí: Čech – Klein, Skopal. Vyloučení: 6:8, navíc Nedvěd (Beroun) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 813. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0. Havlíčkův Brod: Suchan – Knesl, Morava, Protivný, Jelínek, Blažek, Pavlík, Ostrčil – Vondráček, Semorád, Stehlík – Křivohlávek, Polodna, Kostourek – Musil, Štěpánek, Meidl – Švaňhal, Zábranský, Wasserbauer.