Míří na led Litoměřic, které jsou deváté s tříbodovou ztrátou na sedmý Havlíčkův Brod. „Dá se tam v pohodě hrát a vyhrát,“ tvrdí brodský útočník Roman Vondráček. „Platí pořád to samé. Musíme bojovat, bojovat a bojovat,“ říká trenér Rebelů Karel Dvořák.

Jenže brodským hokejistům se v posledních zápasech na ledě soupeřů příliš nedaří. „Sice jsme poslední tři zápasy venku prohráli o gól. To ale přece musí jednou skončit. Jsem přesvědčený, že tentokrát budeme na konci šťastnější my,“ dodává.

Ačkoliv mají Rebelové před závěrečnými čtyřmi koly v boji o play off nejlepší výchozí pozici, vyhráno rozhodně nemají, rozdíly v tabulce jsou jen minimální. Ale výhra na severu Čech by je do vyřazovací fáze mohla výrazně posunout.

(Ne)výhodou Rebelů v závěru soutěže je, že si to v nejbližšších dnech rozdají s největšími konkurenty o play off přímo. Dnes míří na led devátých Litoměřic, v sobotu doma hostí desátou Třebíč a v pondělí hrají na ledě osmého Písku.

Základní část pak zakončí příští středu domácím duelem s Benátkami. „V závěru máme ze soupeřů nejlepší los, což musíme potvrdit,“ uzavírá brodský Vondráček.

Hokejové menu
I. liga
Středa od 17.30:
TŘEBÍČ – Benátky nad Jizerou, JIHLAVA – Ústí nad Labem. Od 18.00: Písek – Šumperk, Litoměřice – HAVLÍČKŮV BROD, Kadaň – Chomutov, Beroun – Most, Olomouc – Hradec Králové.

II. liga, skupina Střed
Středa od 18.00:
Kutná Hora – Jindřichův Hradec, Hodonín – Břeclav, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Technika Brno, PELHŘIMOV – CHOTĚBOŘ, Trutnov – Nymburk.

Jan Hammer, Petr Veselka