Mezi účastníky druhé nejvyšší soutěže v zemi patří kromě Havlíčkova Brodu, ještě Jihlava a Třebíč, které se teď výsledkově velmi daří. A právě vzájemná střetnutí těchto tří celků patří zpravidla mezi ty nejsledovanější. Alespoň co se policejního dozoru týče.

Nejinak tomu bude i zítra, kdy vpodvečer hostí havlíčkobrodští Rebelové právě Horáckou Slavii Třebíč. V případě potřeby je připraveno na stadionu zasáhnout několik desítek policistů.

„Před zápasem, v jeho průběhu a po skončení budou na veřejný pořádek a bezpečnost dohlížet policisté pořádkové a dopravní služby, včetně příslušníků kriminální policie a vyšetřování a také strážníci Městské policie,“ konstatovala havlíčkobrodská policejní mluvčí Jana Mazourová.

Policisté však nebudou dohlížet na pořádek přímo na stadionu. Zde mohou případně zasáhnout, až když je povolají pořadatelé. „Zajištění bezpečnosti přímo na stadionu, je plně v kompetenci pořadatelské služby. Policisté zasáhnou pouze v případě, že dojde k narušení veřejného pořádku a na jeho znovuobnovení pořadatelé už nestačí,“ vysvětlila Mazourová. Do té doby tak budou strážci pořádku dohlížet na bezpečnost silničního provozu a před i po utkání na přesun fanoušků.

Špatné zkušenosti

Plánovaná opatření nepřekvapila ani předsedu havlíčkobrodského fanouškovského sdružení Rebel Hearts, Josefa Výborného. „U Třebíče mě to nepřekvapuje. Negativní zkušenosti totiž s některými jejich fanoušky opravdu máme,“ upozornil Výborný.

Záleží však prý také na tom, kolik lidí na hokej z Třebíče přijede. Brodská Kotlina už zažila „nájezd“ zhruba stovky třebíčských příznivců, ale pamatuje i utkání, kdy na derby dorazila skupinka fanoušků pouze v řádu jednotlivců.

„Ale třeba verbální pošťuchování k hokeji zkrátka patří. Pamatuji si však, že na zápase v Třebíči byli zbiti dva naši členové. Ale v případě Třebíče dělá problémy spíše malá skupinka asi patnácti lidí. Většina jejich fanoušků je bezproblémová a umí vytvořit pěknou atmosféru,“ doplnil Výborný.