Jejich svěřenci pracují na ledě s přesností švýcarských hodinek a osm kol před koncem juniorské ligy se pevně usadili na špici tabulky.

V předehrávaném střetnutí si mladí Rebelové v neděli zajeli do Mělníka, kde vyhráli 7:3 (3:1, 2:1, 2:1). Výsledek ukazuje na hladkou výhru, chlapci od Labe nedali svým sokům z Vysočiny nic zadarmo, a tak v poli se hrál vyrovnaný hokej.

Rebelové si již v úvodní třetině vybudovali dvoubrankový náskok, který do konce zápasu ještě zvýšili. Svůj den měl obránce Pecen, autor dvou branek, zapracoval však celý kolektiv, takže od začátku střetnutí nebylo o vítězi pochyb. Dlouholetá práce trenéra Václava Adama s brodskou hokejovou mládeží nese sladké ovoce.

„Kluci mají již v žilách útočný hokej, agresivitu, chuť do hry a jsou silní i v dodržování taktiky. Adamův trenérský rukopis je na výkonnosti družstva jasně zřetelný,“ vysekl poklonu svému kolegovi Jaroslav Benák, bývalý dlouholetý hokejový reprezentant.

Ve 38. kole juniorské ligy je na pořadu šlágr kola, na led brodské Kotliny zavítá Hradec Králové, největší rival a konkurent Rebelů. Před ním mají brodští chlapci úctyhodný sedmibodový náskok. Hradec však má jeden zápas k dobru.

Pokud mladí Rebelové vyhrají, bude asi jasno, kdo asi v příští sezoně nakoukne do extraligové společnosti. I když jsou borci z Kotliny mírným favoritem, nebude to pro ně rozhodně procházka růžovým sadem.

„Musíme hrát to, co produkujeme na ledě celou sezonu. Síla družstva je v útočném hokeji, agresivitě a v plnění taktických úkolů. Pokud se to podaří, kluci budou úspěšní,“ věří Jaroslav Benák.

Utkání začíná v pátek od 18 hodin v Kotlině a případným vítězstvím se Rebelové hodně přiblíží k baráži o extraligovou soutěž.

(sal)