Do postupových příček je však hodně daleko, protože Kometa Brno s Libercem mají velký náskok.

V posledním kole zazářili na ledě hradecké ČEZ Arény, odkud si gólman Vaněček odvezl čisté konto, když Rebelové vyhráli 4:0. Na domácím ledě se ve čtvrtek od 18.00 mladší dorostenci představí proti krajskému rivalovi z Třebíče.

Horácké Slávii se v letošní sezoně nedaří, o čemž svědčí získaných pouhých osm bodů a jsou na posledním místě od extraligy. Zajímavostí je, že Třebíč získal body právě nad konkurenčními týmy z Vysočiny. Podařilo se jí dvakrát porazit právě brodské Rebely (2:1 a 3:2 sn.) a jihlavskou Duklu vysoko 7:1. Hosté chtěli zápas přeložit kvůli nemocem některých hráčů, ale brodský klub jim v tomto nevyhověl. „My ty nemocné máme také, ať už to je Zohorna, Nováček nebo Bláha, takže jsme na tom stejně jako Třebíč a navíc do měsíce soutěž musí být dohraná, tak by se těžko hledal termín,“ vysvětlil trenér mladších dorostenců, Richard Cachnín.

Kormidelník Horácké Slavie by v dosavadních výsledcích proti Havlíčkovu Brodu rád pokračoval. „My se o to budeme snažit,“ svěřil se Burian, který přednosti soupeře zná. „Brod nás v prvním zápase jasně přehrál, ale my jsme neudělali žádnou chybu vzadu a tento dobrý výkon podpořil brankář. Když to zvládneme v obraně a dáme dva tři góly, tak můžeme pomýšlet na úspěch,“ má jasno šéf třebíčské lavičky a dodal: „Uděláme všechno pro to, abychom uspěli.“

(obi, ves)