Proti Benátkám sice vydřeli postupové tři body po výhře 3:1, ale výkon znovu nebyl optimální. Přesto se Rebelové mohou radovat z dílčího úspěchu, postoupili do play off.

„Jsem rád, že utkání dopadlo takhle. Na nás byl vidět spíše psychický tlak, protože jsme potřebovali vyhrát. Soupeř naopak mohl hrát bez zábran, protože neměl co ztratit ani získat,“ prohlásil na pozápasové tiskové konferenci trenér Havlíčkova Brodu Karel Dvořák.

Diváci sice viděli snahu Rebelů, kteří se dostávali i do dobrých příležitostí, ale na první branku se čekalo až do 26. minuty, kdy se v přesilovce prosadil Vondráček. Stejný hráč se trefil i v úvodu třetí části a dostal brodský tým do dvoubrankového vedení. Jenže jako už poněkolikáté v sezoně, Rebelové ihned inkasovali, proto to bylo drama až do úplného konce. Definitivní pojistka padla vteřinu před koncem, když poslal puk do prázdné branky Morava.

„V průběhu zápasu jsme si vypracovávali šance, ale naše střelecká potence je strašná. Na branku se hrozně nadřeme,“ jen krčil rameny Dvořák. „Zase jsme se k tomu výsledku pořádně protrápili. Dalo by se říct, že celá sezona se smrskla do tohoto zápasu. Znovu jsme mohli po první třetině vést 4:0, jenže skončilo to bez branek,“ přidal hodnocení středeční dvougólový střelec Roman Vondráček.

Právě produktivita Rebely v závěru soutěže hodně trápila. Soupeřům v některých zápasech stačila jedna nebo dvě branky. „Nehrajeme špatně, ale sráží nás, že nedáme gól. Z brankářů děláme hvězdy,“ nechal se slyšet Vondráček.

Základní část je ovšem minulostí. V pondělí startuje play off, a jak se říká, to je jiná soutěž. Havlíčkův Brod ve čtvrtfinále narazí na ambiciózní Chomutov, který skončil v dlouhodobé části druhý.

„Všichni víme, že nás teď čeká favorit celé soutěže, ale rozhodně přes ně zkusíme přejít,“ hlásí odhodlaně sedmadvacetiletý útočník brodských Rebelů.

Jan Hammer, Petr Veselka