Jak vůbec proběhly námluvy do Havlíčkova Brodu?
Volal mi David Kozlík, dostal jsem dva dny na rozmyšlenou a v pondělí po Silvestru jsme se v Brně sešli i s asistentem Láďou Fixou a domluvili jsme se.

K týmu jste nastoupil ve čtvrtek, jaké máte prvotní dojmy?
Na internetu jsem si hledal informace o hráčích ohledně jejich statistik, pročítal jsem si některé zápasy, kdo v nich jak hrál a nyní mě čeká důležitá část, poznávat je při hře. Během dvou dnů jsme se poznali jen trochu.

Po svém příchodu jste musel řešit dvě absence, protože Michal Michálek a Petr Kuchta jsou nemocní, jak jste se s tímto srovnali?
Výhodou pro mě bylo, že jsem ty hráče neznal. Já vím, že to je tady ztráta, ale naskočili jiní hráči, kteří byli k dispozici a hráli dobře.

Máte za sebou premiéru proti Moravským Budějovicím. Jak jste ji viděl?
Já jsem za kluky rád, že se jim podařilo zvítězit. Po utkání ve Žďáře jsem měl strach, aby to na nich nenechalo nějaké psychické následky, protože to utkání bylo dobře rozehrané a ztratilo se. Jsem za kluky spokojený, protože i třetí třetinu odehráli na nulu, dobře to odbránili a odměnou jim byl vítězný pátý gól, který už definitivně rozhodl o výsledku utkání. Líbilo se mi také nasazení hráčů, i když chyby tam samozřejmě byly. Ty jsou v každém zápase, ale soupeř je naštěstí nepotrestal a máme tři body. Tím, že kluci vyhráli, pomohli i mě.

Já bych se ještě vrátil k zápasu ve Žďáře, který jste sledoval z tribuny. Kde jste viděl příčiny prohry, tak dobře rozehraného zápasu?
Žďár hrál velice dobře. Nám tam ze začátku napadaly góly, ale Žďár měl také gólovky a působil velice silně. Pokud vedete 4:0, tak bychom měli dosáhnout aspoň na remízu. Věřím, že se kluci z toho zápasu poučili. Je lepší dostat ránu pěstí teď, než těsně před play-off. Kluci si zápas sami vyříkali, že tam chyby byly v bránění a naše zlepšená hra dozadu byla vidět ve třetí třetině proti Moravským Budějovicím.

S jakými úkoly do Brodu přicházíte? Přebíráte tým na prvním místě…
Lidé, co se mě ptali, tak říkali, že se chodí do mužstva, které má nějaké problémy nebo hraje dole. Toto je překvapivý tah. Pro mě je to vzpruha po sedmy letech v Technice Brno. Poznávám jiný kolektiv a zde na hokej chodí lidi. Na Technice chodilo strašně málo lidí, takže já se na tuto výzvu těším.

Dnes tu nebyla typická návštěva, tak co říkáte na fanoušky?
Co jsem byl na Technice, tak to byla velice výborná návštěva s dobrou kulisou.

Vy jste byl v Brně úspěšným trenérem a rovněž jste i úspěšným podnikatelem. Je angažmá v Brodě pro vás časově náročnější?
Já jsem skončil v Technice právě kvůli tomu, že jsem se chtěl ještě více věnovat podnikání, ale já mám Havlíčkův Brod rád, protože pocházím z Jihlavy a jezdil jsem sem jako děcko a ta nabídka mě oslovila. Řekl jsem si, že do konce sezony snad vydržím (úsměv). Nabídka je pro mě taková srdcovka.

Dlouhou dobu jste působil ve Znojmě jako generální manažer. Myslíte, že byste své zkušenosti uplatnil i v Havlíčkově Brodě?
Já si myslím, že určitě ne. Jsem zde na jinou práci (úsměv).