Nečekal je však jednoduchý soupeř. Havířov sice v 1. kole doma nestačil na Horáckou Slavii, ale pro utkání na Vysočině svůj tým posílil o několik hráčů extraligových Vítkovic. Přesto byli Rebelové hostům minimálně vyrovnaným soupeřem. V utkání si vypracovali dvoubrankové vedení, které nedokázali udržet, a nakonec se radovali hosté.

Ti vstoupili aktivněji, ovšem byli to domácí, kteří rozjásali necelou pětistovku přihlížejících diváků. O první branku se postaral krásnou individuální akcí Jan Schleiss, jenž byl do Brodu zapůjčen z Plzně. „Vstoupili jsme do utkání aktivně, ale domácí jednou ujeli a branku dali oni," litoval po utkání havířovský trenér Daneček nevyužitých příležitostí z úvodu utkání.

Ještě hůře bylo hostům v 27. minutě, kdy se podruhé v utkání prosadil Schleiss. Havířovu se po Pechancově teči podařilo bleskově snížit na rozdíl jedné branky. Ještě rychleji však zareagovali domácí, když Maliník našel mezi kruhy volného Babku a ten prostřelil havířovského brankáře Danečka. Rebelové však záhy doplatili na vlastní nedisciplinovanost. „Zbytečně jsme byli vylučovaní, takže opět špatná herní disciplína," byl po utkání rozzloben na své svěřence Miroslav Barus. Rebelové nabídli Havířovu tři přesilové hry během deseti minut. Ti dokázali využít dvě a po čtyřiceti minutách tak bylo srovnáno. Nejprve se po pěkné kombinaci v útočném pásmu prosadil Jakúbek a devět vteřin před druhou sirénou srovnal na 3:3 Vojtěch Tomi, jenž ještě v minulém roce oblékal dres Rebelů. „Chtěl jsem dát gól a vyhrát tady," říkal po utkání šťastný střelec.

V závěrečné dvacetiminutovce byli hosté lepším týmem, ale branku se jim vstřelit nepodařilo.

Utkání tak dospělo do prodloužení, do něhož vstupovali Havířovští v početní převaze. Tu se jim po úniku Michala Hlinky podařilo využít, a připsali si tak do tabulky dva body.

Rebelové mají na svém kontě po dvou utkáních bod jeden a do dalších zápasů mají co zlepšovat. „Věděli jsme, co Havířov hraje, a byli jsme na ně připravení, ale stejně jsme zbytečně inkasovali. Pokud chceme vyhrávat, tak tohle musíme vylepšit," uzavřel Barus hodnocení utkání.

Lukáš Zelený