Už ve třinácté minutě měli domácí za katrem čtyři hráče. „Vývoj utkání začal tím, že jsme dělali nesmyslné fauly, nebruslili jsme. Tím si soupeř vynutil přesilovky a byl v tlaku. Naštěstí nám zachytal Svoboda. Kdyby dostal dalších pět gólů, vůbec bychom se nemohli divit, a v první třetině mohlo být po zápase," řekl na úvod brodský trenér Miroslav Barus.

Jenže k nedisciplinovanosti se připojily i chyby, a tu ze šestnácté minuty využil prostějovský Coufal. Ve druhé třetině byl Prostějov jasně lepší, domácí si vypracovali pouze jednu gólovou, ale tu po přihrávce Endála nezužitkoval Rousek.

Důležitým momentem byla brodská přesilovka 5 na 3. Domácí ji sehráli výborně, ale hostující gólman Kocián byl vždy na místě.
Další šance si vytvářel i Prostějov a díky gólmanu Svobodovi byli Rebelové pořád ve hře. „Mám kolikrát nervy z toho, že góly nedáváme, ale to se musí chápat. Chybovali jsme, že jsme hodně faulovali, a hrálo se proto často v oslabení. Dále nám chyběl větší důraz do brány, větší střelba. Musíme se zaměřit na koncovku," řekl brodský gólman René Svoboda.

Na začátku třetího dějství rozhodl o výhře hostů Černý. „Chtěl bych se fanouškům omluvit za dosavadní výsledky a dnešní výkon. Mají plné právo být naštvaní a zároveň bych jim chtěl poděkovat za podporu, kterou nám v zápase vyjadřovali. Hráči dobře pracují v tréninku, ale neumí to prodat v zápase. Každý by chtěl hrát extraligu, ale dnes, kdyby zde byli extraligoví trenéři, tak jim řeknou, ať s hokejem okamžitě skončí," nešetřil kritikou Barus a dodal: „Musíme to nějak řešit, jenom s mladými hráči to nepůjde. Teda ono by to šlo, ale museli by pracovat i v zápase, ne jenom v přípravě."