H. BROD – BÍLINA 3:7

Středeční druholigové hokejové utkání mezi Havlíčkovým Brodem a Bílinou vypadalo, že bude mít pro domácí jednoznačný průběh. Nasvědčovala tomu i první třetina, ve které BK po trefách Kondratěva, Přidala a Ludvíka vedl ve 13. minutě už 3:0. Jeden z diváků svému synovi v té době říkal, že to vypadá dnes na „desítku". To ještě netušil, jakou zápletku uvidí, a že jím vyslovená „desítka" málem bude na druhé straně. Ještě před první sirénou stačil snížit Trübenecker.

„My máme trochu problémy se začátky zápasů. Dnes znovu, v první třetině to vypadalo, jako kdybychom neexistovali, a prohrávali jsme 0:3. Řekli jsme si, že se ve druhé třetině chceme prezentovat bruslením a nasazením, což nám předtím úplně chybělo," hodnotil vstup do utkání trenér Bíliny Miroslav Kanis. „Mohli jsme dát gól na 4:0 a na 4:1, ale naší ledabylost, a přístupem jsme šance neproměnili," zlobil se brodský kouč Aleš Totter.

Ve druhé třetině předvedla Bílina dokonalý obrat, když čtyřmi brankami utekla až na 5:3. „Rapidně se zlepšil přístup hráčů a myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli," dodal Kanis. Ten, kdo čekal ve třetím dějství tlak na branku Bíliny a obrat v zápase, byl zklamán. Brodští hráči se nechávali zbytečně vylučovat a Bílina dokonce hrála čtyřminutovou přesilovou hru pět na tři a dalšími dvěma brankami si pojistila vítězství. V závěru už byla na domácích hráčích vidět frustrace, k vidění bylo několik bitek, vysokých trestů, ale na výsledku se už nic nezměnilo.

„Tohle byl jeden z těch večerů, kdy si říkáte, jestli ta práce má vůbec nějaký smysl. Soupeři jsme dnes darovali vítězství. Hlavně si nesmíme zvyknout na to, že prohry jsou v pohodě a zabereme zase v dalším zápase. Soupeře jsme trochu podcenili, čemuž pomohl i ten začátek. Pak už to nezastavíte. Gólmana jsme neměnili, protože Dujsa (Lukáš Dusík – pozn. autora) je ještě zraněný, a jednání o Čendovi Novákovi jsou nekonečná. To nemá snad ani cenu komentovat," kroutil hlavou Totter.

Rozepře ohledně Michálka

V sestavě BK se neobjevil nadějný útočník David Michálek, který je věkem ještě starší dorostenec. „Rozhodli jsme se, že nebudeme využívat Davida Michálka. Myslím si, že trenér áčka by měl mít hlavní slovo, aby některý hráč za áčko hrál. Nebudu se dál ponižovat a někoho přesvědčovat, dostanou šanci junioři. Takhle by se mládež neměla vychovávat. Máme tady nejtalentovanějšího hráče ročníku 1998 a nenecháme ho hrát. Dnes je to úplný paradox, protože starší dorost nemá ani trénink a ani zápas. Všichni se tomu smějí. Všichni touží po tom, aby hráli mladí, a když to tady chceme udělat, tak tomu zabrání ješitnost některých lidí. Možná, kdyby byl pan Michálek ve výboru, tak by s námi mohl David trénovat. Když hráč z mladšího dorostu, syn člena výboru, může trénovat se starším dorostem, tak nevím, proč starší dorostenec nemůže trénovat s áčkem. Teď už to můžu říct, protože dotace byla přiklepnutá a nikomu tím neuškodím. Doufám, že není cenzura a všechno se napíše tak, jak jsem to řekl. Chybí zde manažer, který by o takových věcech rozhodoval. O posunech a neposunech hráčů do vyšších kategorií nemohou rozhodovat rodiče nebo trenéři mládeže," reagoval na nenominaci Michálka Aleš Totter. K Davidu Michálkovi se vyjádřil rovněž sportovní manažer mládeže Milan Kraučuk: „David Michálek je velký talent a charakterově výborný kluk. Je to důležitý hráč v extraligovém starším dorostu, který tým táhne nejen hokejově, ale je respektovaný i v kabině. Doposud bylo trenérovi A-týmu vždy vyhověno, ale v případě Michálka nechceme riskovat jeho zranění, brodský hokej nemůže být stavěný na sedmnáctiletém hráči."

Slovo ohledně talentovaného hráče dostal i předseda BK David Kozlík: „Tato věc je velice složitá. Já sám věřím, že by se v A-týmu prosadil, na druhou stranu chápu i trenéra staršího dorostu Václava Adama, který nechce Michálka vystavovat možným zraněním i ohledně toho, že chceme extraligu dorostu zachránit. V tomto směru výbor BK podpořil rozhodnutí Václava Adama, který je zároveň šéfem SCM (Sportovní středisko mládeže – pozn. autora)." Závěrem lze připomenout, že při výchově hráče, který má šanci v budoucnu hrát profesionální soutěže, by se určitě nemělo hledět na týmové výsledky a tabulky.
Branky a nahrávky: 6. Kondratěv (Duben, Vlasov), 9. Přidal (Endál, Třetina), 13. Ludvík (Kozlík, Kuchta) – 20. Trübenecker (Cvrk), 26. Petráš, 34. Fučík (Trübenecker, Čmolík), 36. Řezníček (Fučík, Cvrk), 40. Čmolík (Trübenecker), 45. Čmolík (Trübenecker, Řezníček), 54. Trübenecker (Čmolík). Rozhodčí: Petr Humpolíček – Pavel Kříž, Ivan Čuňočka. Vyloučení: 9:7, navíc Ludvík, Vala a Třetina 5 min. + DU – Fučík a Brandejský 5 min. + DU. Využití: 2:3. Diváci: 562. Třetiny: 3:1, 0:4, 0:2. H. Brod: Zvolánek – Lacina, Duben, Kolda, Kořínek, Pecen, Vala, Mendl – Přidal, Třetina, Endál – Kozlík, Kuchta, Ludvík – Hlídek, Cejpek, Chlubna – Kondratěv, Vlasov, Jelínek.

PELHŘIMOV – TÁBOR 4:2

Pelhřimov se představil poprvé v sezoně na svém zimním stadionu a premiéra se mu povedla na jedničku. Proti jednomu z nejsilnějších týmů soutěže podal heroický výkon, který byl podložený hlavně velkou měrou bojovnosti.

Favorit šel přesto brzy do vedení, ve 4. minutě se v závaru před brankou prosadil Seidl. Vzápětí ale projel soupeřovým obranným pásmem Baldwin a střelou k tyči srovnal. Tak skončila i třetina a v té druhé se domácí hodně bránili. Přesto dokázali být nebezpeční v útoku a zásluhou lepší střelecké produktivity se dvakrát ujali vedení. Na blafák Vysloužila ještě dokázal odpovědět Kellner, ale rána Adama od modré čáry dostala Pelhřimov do výhody před poslední dvacetiminutovkou. V ní Tábor marně hledal recept na vynikajícího brankáře Černého a drama nakonec vyřešil Bezděk. Ten trefil při power play hostů odkrytou klec a stanovil překvapivého vítěze. „Bylo to zasloužené a vybojované vítězství. Důležité bylo, že jsme přižili druhou třetinu, v níž měl soupeř více ze hry," poznamenal k zápasu trenér domácích Aleš Kučera.
Branky a nahrávky: 5. Baldwin (Adam, Bezděk), 26. Vysloužil (Kopic), 39. Adam, 60. Bezděk – 4. Seidl (Březina), 34. Kellner (Polodna). Rozhodčí: Czubaj – Klouda, Otáhal. Vyloučení: 8:7, navíc Mrkvička (Tábor) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0. Pelhřimov: Černý – Kubát, Kůrka, D. Kasalý, Rosmann, Hájek, Z. Jelínek, Adam, Kopic, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Beneš, Bezděk, Bonnel, F. Kasalý, Siřiště, Baldwin, Vysloužil, Vylíčil, Šulák, Votápek.

KOLÍN – ŽĎÁR N. S. 3:2

Plamenům nevyšla první fáze utkání, v úvodu druhé části prohrávaly už 0:3. Poté zahájily stíhací jízdu, která však k bodovému zisku nevedla.
Branky a nahrávky: 4. Malý (Veselý), 17. Jankovský (Zumr, Morkes), 21. Morkes (Zumr) – 34. Kunstmüller (Staněk), 57. T. Střecha (Bureš). Rozhodčí: Horinek – Doležal, Klouček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 1010. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1. Žďár: Blažíček – Rašner, Staněk, Pleva Půža, Smejkal, Procházka, Macky – Kaňka, Kovářů, Malec, Kunstmüller, Gregar, Krupka, Vítek, Střecha, Bureš.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Jablonec nad Nisou – Vrchlabí 4:2, Jindřichův Hradec – Děčín 2:4, Klášterec nad Ohří – Kobra Praha 0:6, Klatovy – Trutnov 9:1, Písek – Nymburk 2:1, Sokolov – Řisuty 4:3 sn.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – KOPŘIVNICE 5:2

Žihadlům se povedla odveta soupeři za předchozí porážku, ale lehce se nerodila. Dvakrát na jejich vedení dokázali hosté odpovědět vyrovnáním, až na gól Patáka v polovině zápasu už nezareagovali. Těsný výsledek vydržel až do samého závěru, ve kterém Žihadla dvojicí slepených branek definitivně rozhodla duel ve svůj prospěch.
Branky a nahrávky: 4. Havel (Peroutka), 18. Pěška (Mikeš, Jakeš), 32. Paták (Mikeš, Jakeš), 58. Matějka (Havel, Trojan), 59. Juráň – 18. Kofroň (Stránský), 28. Imrich (Mach, Čintala). Rozhodčí: Honza – Musil, Lainka. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 380. Třetiny: 2:1, 1:1, 2:0. M. Budějovice: Šťastný – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Jaroš, Peroutka, Jakeš, Šťáva – Rytnauer, Havel, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan, Juráň, Vlašín, Lupač, Horký, Matějka, Latner.

Ostatní výsledky skupiny Východ: Opava – Frýdek-Místek 2:8, Vsetín – Karviná 3:2 pp, Hodonín – Poruba 5:2, Nový Jičín – Technika Brno 4:5 pp, Valašské Meziříčí – Břeclav.