H. BROD – PELHŘIMOV 10:3

Vstup do zápasu se domácím povedl. Po půl minutě se do útočné třetiny vřítil Lukáš Endál a prostřelil pelhřimovského gólmana, který už ale nechytal, jelikož se jednalo o ofsajd. Zanedlouho se již domácí útočník radoval, když v přesilové hře vymyslel perfektní přihrávku přes brankoviště na Patrika Přidala, jenž jen nastavil hůl, aby kotouč skončil za brankovou čarou. Za necelé dvě minuty se Bruslaři radovali podruhé. Tomáš Ludvík v oslabení za hostující klecí sebral kotouč a hbitě se „procpal" před bránu, kde dokázaldát puk pod Černého betony. Branek mohlo padnout ještě více, na obou stranách ovšem jedenkrát zvonila tyč. Ve druhé části hry si domácí příznivci přišli na své.

Po minutě hry si vzal puk Lukáš Endál, po naznačení střely bleskově objel bránu a zasunul kotouč kolem tyče. V další akci Ondřej Hlídek našel mezi kruhy Davida Valu, na jehož ránu si hostující gólman sice sáhl, puk ale i tak zamířil do sítě. Kotlinou se rozezněla Pátá od Zuzany Norisové, když v útočném pásmu Kirill Vlasov našel Davida Valu, jenž ještě vylepšil pozici pro Jevgenije Kondratěva, který z pravé strany přehodil betony přesouvajícího se gólmana Černého. Nebyla odehrána ještě ani polovina utkání a domácí již vedli o šest branek. Tomáš Chlubna vyrazil do útoku po levé straně a jeho střela zápěstím skončila až za zády pelhřimovského brankáře. Drtivé vedení Havlíčkova Brodu navýšil svým druhým gólem Lukáš Endál, jenž zblízka doklepl puk do kasy. Havlíčkobrodští byli při chuti, Tomáš Ludvík ale svůj únik v gól neproměnil. Před přestávkou se Bruslaři ale přeci jen ještě radovali, když střelu Lukáše Endála dorazil pod horní tyč Miroslav Třetina.
Ve třetí části obrovskou šanci nevyužil Martin Vysloužil, to ale o chvíli později dokázal napravit Martin Hadrava. Domácí začali hrát laxněji, čehož využil Miroslav Kopic, jenž zařídil druhou gólovou radost hostů.

Poté se ke slovu dostali opět domácí, po přihrávce Miroslava Dubna se podruhé trefil David Vala. Hosté rychle reagovali, o necelou minutu později znovu snížil Petr Votápek. Gólové dostihy pokračovaly i nadále, na kulatých 10 skóre zaokrouhlil svým druhým gólem Tomáš Chlubna.

I přes vysokou výhru nebyl brodský trenér Aleš Totter s výkonem svých svěřenců spokojený. „Kdybychom pokračovali s takovými výkony, tak porazíme maximálně Pelhřimov, ale proti lepším soupeřům nemáme šanci. Disciplína nám dnes byla cizí, i když za stavu třeba 6:0 to může být trochu jedno, ale vrátí se nám to pak v těch časech, až to budeme nejmíň potřebovat. Já věřím, že ten tým je tak chytrý, aby si uvědomil, že takhle pracovat nemůže. Pelhřimov bude silnější, až se mu vrátí hráči z Třebíče, co tam jsou na zkoušku a nebude zkoušet gólmana, který nám dneska nabídl polovinu gólů. Se silnějšími bychom neměli moc šancí. Prohráli jsme poslední třetinu 2:3 a to by se nám nemělo stávat. Jinak dnes byli opět skvělí diváci. Přišla vyšší návštěva, než na první zápas. Věříme tomu, že to bude takhle pokračovat a jsme rádi, že ti lidé na hokej nezanevřeli a žijí s tím týmem," byl nadšený z publika brodský kouč.

Branky a nahrávky: 7. Přidal (Endál, Kolda), 8. Ludvík (Kondratěv), 22. Endál, 24. Vala (Hlídek), 27. Kondratěv (Vala, Vlasov), 30. Chlubna, 35. Endál (Duben, Vala), 38. Třetina (Endál, Kolda), 53. Vala (Duben), 57. Chlubna (Mendl) – 45. Hadrava (Kopic), 47. Kopic (Vysloužil), 54. Votápek. Rozhodčí: Jaroslav Přibyl – Tomáš Krejčí, Jan Blaha. Vyloučení: 10:11, navíc Chlubna (HBR) 5+OK. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 330. Třetiny: 2:0, 6:0, 2:3. H. Brod: Dusík (Zvolánek) – Duben, Vala, Kolda, Kříž, Pecen, Mendl – Přidal, Třetina, Endál – Kozlík, Kuchta, Chlubna – Ludvík, Vlasov, Kondratěv – Havel, Cejpek, Hlídek. Pelhřimov: Černý (od 30. Čekal) – Z. Jelínek, Adam, Kasalý, Rašner, Kůrka, Pometlo, Tolkner – Votápek, Kasalý, Vysloužil, Marek Hadrava, Martin Hadrava, M. Kopic, Svoboda, M. Jelínek, Siřiště.

Milan Sochor