Havlíčkův Brod byl ve čtvrtfinálové sérii východní skupiny mírným outsiderem, jako pátý celek po základní části totiž zamířil na čtvrtou Opavu.

Proti Slezanům však Bruslaři odehráli tři parádní utkání a míří do semifinále. „Havlíčkův Brod ukázal, že má zkušené hráče jako dělané pro play-off. Je škoda, že jsme neudrželi první trojku, protože Bruslaři nám opravdu neseděli,“ mrzelo opavského kouče Pavla Zdráhala.

Celku z Vysočiny nevadilo ani to, že ze tří utkání musel dvakrát hrát na ledě soupeře.

Nejprve si s Opavou poradil 4:3 po prodloužení, následně ji doma zdolal 6:3. V sobotu pak dokonal postup po vítězství 2:1. „Soupeř čekal na naše chyby, které přišly. Ta, po níž jsme inkasovali podruhé, byla nakonec zlomová. První lajna už toho měla plné zuby, všechna tíha visela na ní a na brankáři,“ podotkl Zdráhal.

Sobotní duel mezi Havlíčkovým Brodem (v černobílém) a Velkou Bíteší skončil bezgólovou remízou.
Obrany jasně předčily útok, šlágr Havlíčkova Brodu a Velké Bíteše gól nenabídl

Bruslaři se ujali vedení už v šesté minutě, Opava ale odpověděla ještě do konce první třetiny. Rozhodující moment si Havlíčkův Brod schoval do 27. minuty. Po hezké akci se prosadil Lukáš Endál, další gól už fanoušci neviděli.

Opavě nepomohl ani velký závěrečný tlak, dál míří Havlíčkův Brod.

Bez boje

Žďáru nad Sázavou naopak sezona skončila. Proti lídrovi základní části Havířovu v úvodních dvou utkáních série nestíhal, padl 2:8 a 0:8.

Ke třetímu utkání, které měl v sobotu hostit klub ze Slezska, už Plameny ani nevyrazily.

Po druhém zápase totiž Žďáru přibyli na marodku další tři hráči, zraněními zdecimovaný celek z Vysočiny už tak ani nezvládl poslepovat sestavu na třetí duel. „Celá situace nás mrzí. Tolik zranění, co nás nyní potkalo, jsme v životě nezažil, a doufám, že už ani nezažiju,“ smutnil pro klubový web žďárský generální manažer Martin Nečas.

Hokejisté jihlavské Dukly (žluté dresy) nečekaně postoupili do semifinále play-off Chance ligy, kde se utkají se Vsetínem.
Hokejisté Dukly píšou neuvěřitelný příběh. Odstraní po Porubě z cesty i Vsetín?

Plameny tak kontumačně prohrály 0:5 a rozloučily se s aktuální sezonou druhé ligy. „Chtěli bychom se omluvit Havířovu, že jsme nemohli sehrát plnohodnotnou sérii. Přejeme mu, ať to v play-off dotáhne co nejdále,“ doplnil Nečas.

Opava - Havlíčkův Brod 1:2
Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0.
Branky a nahrávky: 14. Rousek (Beránek) – 6. Košťál (Havlát, Dymák), 27. Endál (Valášek, Vala).
Rozhodčí: Šutara, Čech – Bubela, T. Kučera.
Vyloučení: 2:4.