Těmi šťastnými jsou prostějovští hokejisté, zatímco havlíčkobrodská Kotlina truchlí nad sestupem.

Loňskou baráž o I. ligu provázelo několik skandálů, o které se postaral především hokejový tým z Berouna, jenž neměl potřebný počet hráčů, s nimiž by alespoň se ctí absolvoval baráž. Český svaz ledního hokeje tak tvrdě bouchnul do stolu a zabránil možnosti opakování této situace tím, že z I. ligy bude poslední celek sestupovat přímo. A černý Petr zůstal v rukách Havlíčkova Brodu.

Tým se od začátku sezony trápil, přesto všichni věřili, že se povede zachránit prvoligovou příslušnost. S nástupem Vladimíra Jeřábka to vypadalo, že se blýská na lepší časy a Rebelové půjdou vzhůru. Ztrátu na Prostějov smazali ještě na konci základní části, po 1. kole play-out měli na Jestřáby dokonce tři body náskok.

Přišly však dvě prohry s Prostějovem, a havlíčkobrodští hokejisté si musí zvyknout na přívlastek druholigoví. „Chtěl bych pogratulovat Prostějovu k záchraně I. ligy. Rozdalo se to mezi námi a Prostějovem a soupeř nás porazil vícekrát. To rozhodlo," nehledal žádné výmluvy havlíčko-brodský trenér Vladimír Jeřábek, který po úvodních dvaceti minutách mohl stále doufat v dobrý konec.

Rebelové po první třetině vedli o dvě branky, ve druhém dějství však přišel nečekaný kolaps, kdy domácí pěti góly otočili vývoj utkání. „To otočení z 0:2 na 5:2 bylo kruté, ale k hokeji to patří. Góly byly laciné. Nechci říkat, že jsme měli méně štěstí, ze šesti zápasů jsme prohráli pětkrát, více k tomu nemůžu říct," nenacházel Jeřábek slov. Ve třetí dvacetiminutovce své vedení ještě domácí navýšili, a oslavy mohly začít.

Rebelové tak inkasovali tvrdý direkt a nyní zůstává pouze otázkou, jak rychle se dokáží oklepat a vrátit zpět do I. ligy, či zda se jejich návrat vůbec uskuteční. Jisté však je, že v příští sezoně bude Havlíčkův Brod na derby jezdit do Pelhřimova nebo Žďáru nad Sázavou. Vypjaté zápasy s jihlavskou Duklou a Horáckou Slavií jsou dnes již minulostí.

PROSTĚJOV – H. BROD 7:2
Branky a nahrávky: 24. Roupec (Kužel, Krejčík), 34. Kňazev (Venkrbec, Indra), 35. Duba (Moučka), 38. Kňazev, 40. Krejčík (Indra, Malý), 43. Kajaba (Venkrbec, Krejčík), 59. Luňák (Kovařík, Venkrbec) – 1. Milfait (Rousek), 7. Tomek (Maliník, Minárik). Rozhodčí: Mikula, Mrkva – Bryška, Skopal. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 2612. Třetiny: 0:2, 5:0, 2:0.
Havlíčkův Brod: Novák (41. F. Barus) – Parázek, Sedlák, Kolář, Pavlíček, Platil, Sklenička, Zítka, Vala – Rousek, Sedláček, Milfait, Babka, Padělek, Maliník, Švaňhal, Tomek, Minárik, Kozlík.

11. Šumperk                  57 20 5 5 26      167:201  75
12. Most                         57 12 6 10 28   1 23:211  58
13. Prostějov                 57 13 5 3 36      138:216  52
14. HAVLÍČKŮV BROD    57 10 6 5 36      129:202  47