A nebudou to ledajaké zápasy. Rebelové jsou před startem play-out na posledním místě. Připočteme-li, že poslední tým přímo sestupuje do II. ligy, mají se příznivci Havlíčkova Brodu opravdu na co těšit.

Po týdnu volna se Rebelové dnes představí v prvním kole play-out na ledě Šumperka. „Kluci před začátkem play-out dostali volno, aby si odpočinuli a doléčili zranění," vrací se k několika volným dnům havlíčkobrodský kouč Vladimír Jeřábek. Odpočinek se po náročném konci základní části hodil, nyní však už Rebelové myslí opět na hokej a na to, jak se dostat z nepříjemné situace.

„Na trénincích jsme se nyní zaměřili především na věci, na které kvůli nabitému programu nebyl čas. Takže jsme se soustředili na obranu a přesilové hry," objasňuje Jeřábek náplň posledních tréninků.

Při nácviku herních situací se však objevil jeden problém. Tým nebyl kompletní. „Je špatné, když se trénují přesilovky s nějakými hráči a potom na zápas přijedou jiní," vysvětloval Jeřábek největší problém. Otazník nadále visí nad startem královéhradeckého Tomáše Troligy a plzeňského obránce Dominika Boháče.

Novák v bráně

Jisté však je, že i play-out začne v brance mladý Čeněk Novák, který začal sezonu ve slávistické juniorce, kde si svými výkony řekl o post jedničky v týmu Rebelů. „Čeněk má velký podíl na těch bodech, které jsme získali, takže nevidím žádný důvod, proč by neměl chytat," zdůrazňuje havlíčkobrodský kouč.

Novák bude mít navíc oproti svým spoluhráčům zvýšenou motivaci. Jako jeden z mála hráčů v současném týmu Rebelů je Novák havlíčkobrodským odchovancem, a osud hokeje v Kotlině mu tak nemůže být lhostejný.

Naopak jisté je, že do utkání nezasáhne Antonín Melka, který v několika zápasech nastoupil i jako kapitán Rebelů. „Tonda si v Benátkách poranil koleno a bude chybět do konce sezony," hlásí šéf havlíčkobrodské střídačky před prvním ze šesti důležitých kroků.

Šumperk má již před začátkem play-out jisté, že skončí na současném 11. místě, může tak oproti pod tlakem hrajícím Rebelům hrát zcela uvolněně. „Nesmíme je pustit do žádného vedení a hrát zodpovědně, abychom si přivezli nějaké body," zní plán pětapadesátiletého trenéra. „Musíme se také vyvarovat faulů, protože Šumperk má dobré přesilovky," varuje Jeřábek před nedisciplinovaností, která jeho svěřence doprovázela během celé sezony a stála je několik velmi důležitých bodů.

Vyvarují se Rebelové zbytečných faulů a odlepí se ze dna už v zápase proti Drakům?

Zápasy Rebelů
1. kolo, 11. 2.  Šumperk – HAVL. BROD
2. kolo, 14. 2.  HAVL. BROD – Prostějov
3. kolo, 18. 2.  Most – HAVL. BROD
4. kolo, 21. 2.  HAVL. BROD – Šumperk
5. kolo, 25. 2.  Prostějov – HAVL. BROD
6. kolo, 28. 2.  HAVL. BROD – Most

Lukáš Zelený