M. BUDĚJOVICE – HAVL. BROD 3:4 pr.

Bruslaři momentálně podávají rozdílné výkony a domácí tým toho dokázal v první třetině náležitě využít. Na začátku 4. minuty přežil šanci Semráda, který rozezvučel tyčku a o tři minuty později udeřil. Musel u toho být samozřejmě ve fantastické formě hrající D. Horký, který dorazil do branky Procházkovu vyraženou střelu. Ještě radostněji bylo v ochozech v 15. minutě, kdy se v brankovišti dobře zorientoval Kruckovyč – 2:0.

Třebíč si připsala dvě snadné výhry

Druhou třetinu začali lépe favorizovaní hosté, už po 78 sekundách snížil svým desátým gólem v sezoně Voříšek. Našel totiž skulinu mezi betony Halody. Oba týmy se potom dopustily několika přestupků proti pravidlům, ale přesilovky ve středu večer z obou stran rozhodně vydařené nebyly.

Na začátku závěrečného dějství se zdálo, že Žihadla půjdou za vítězstvím. Hovsepjan nejdříve trefil tyčku a ve 47. minutě nestor Procházka precizní ranou poslal puk do horního růžku Holíkovy branky. Jenže v závěru měli hosté navrch. Kuchta snížil a domácí fanoušky pak rozesmutnil dlouholetý kapitán Moravských Budějovic Roman Mikeš – 3:3. Obrat pak dokonal v prodloužení Cachnín.

Přestřelky v okresních bojích nepřinesly bodový zisk

Třetiny: 2:0, 0:1, 1:2 – 0:1.Branky a nahrávky: 6. Horký (Procházka, Kosnar), 15. Kruckovyč (Horký), 47. Procházka (Čermák, Horký) – 22. Voříšek (Mikeš), 57. Kuchta (Ludvík, Cachnín), 57. Mikeš (Třetina, Přidal), 62. Cachnín (Vala). Rozhodčí: Král – Urubčík, Vašíček. Vyloučení: 6:5, bez využití. Diváci: 413.
Moravské Budějovice: Haloda – Bazala, Kruckovyč, Trnka, Šána, Čermák, Marcinko – Piš, Kosnar, Sigmund, Sorger, Podlaha, Svoboda, Hovsepjan, Procházka, Molnár, Horký. Havlíčkův Brod: Holík – Benák, Semrád, Pospíchal, Nepokoj, Vala, Kliment – Přidal, Cachnín, Juráň, Holenda, Ludvík, Voříšek, Kuchta, Třetina, Mikeš, Matušík.

Ostatní výsledky 21. kola: Hodonín – Žďár n. S. 5:4 pp (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0), Nový Jičín – Šumperk 3:6 (1:3, 1:1, 1:2), Kopřivnice – Valašské Meziříčí 4:3 (2:0, 0:2, 2:1).