V opačném případě jim hrozil konec sezony.

Zápas se nejprve vyvíjel příznivěji pro hostující Bruslaře, Plameny však skóre dokázaly otočit. Jenže závěr opět patřil vítězi základní části skupiny Střed. Brod jedenáct vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnal a v prodloužení utkání rozhodl. Zatímco brodské hráče čeká semifinále, pro Žďár tato sezona skončila.

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 2:3 pp

Konečný stav série: 1:3
Před další skvělou návštěvou bezmála dvou a půl tisíců diváků začal lépe hostující tým. Zatímco Plameny se v úvodní dvacetiminutovce příliš do šancí nedostávaly, Havlíčkův Brod šel ve 13. minutě do vedení. Střelou z prostoru levého kruhu prostřelil Řehoře Michálek.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé třetině, mírnou převahu si udržovali Bruslaři a Řehoř musel svůj tým několikrát zachraňovat. Ve 26. minutě se do obrovské šance prokličkoval brodský Endál, ale nedokázal přesně zakončit. Za další tři minuty později byl ve velké šanci Přidal, ale Řehoř výborně zasáhl, stejně jako ve 30. minutě při další šanci Teplého. „První třetinu byl Brod lepší, ale od prostřední části už se hra postupně začala klonit na naši stranu," řekl trenér Žďáru Michal Konečný.

Vstup do třetí třetiny však vyšel Žďáru parádně. Ve 43. minutě měl výhodu přesilové hry a Kaňka dorážkou srovnal. V 50. minutě mohl hostům vrátit vedení Navrátil, ale na strážce domácí svatyně nevyzrál. A tak se z obratu v utkání radovali opět domácí. Šest minut před třetí sirénou měly Plameny výhodu přesilové hry pět na tři, kterou střelou z první proměnil Krupka.

Havlíčkův Brod to ale nezabalil, navíc mu v úplném závěru pomohlo vyloučení domácího Beneše necelou minutu a půl před koncem třetí třetiny. Hosté zkusili power play a pouhých jedenáct vteřin před závěrem se dočkali. Úspěšná dorážka Přidala poslala čtvrtý zápas série do prodloužení. Definitivní rozhodnutí přinesla šestá minuta nastaveného času. V čase 65:56 se prosadil Endál a celou sérii definitivně rozhodl pro Havlíčkův Brod. Domácí neporazitelnost Žďáru, která trvala od loňského října skoro půl roku, tak skončila v nejnevhodnější možný okamžik.

„Rozhodlo nedisciplinované a úplně nesmyslné vyloučení Petra Beneše, který tím podrazil celý mančaft. Vůbec si tu sekeru, kterou předvedl, neumím vysvětlit. V prodloužení měli kluci hlavy dole, protože už jsme se viděli v pátém zápase. Skoro se blížily nájezdy, na něž bych nám docela věřil, protože gólmana jsme měli lepšího," domníval se kouč Plamenů, podle kterého Brodu v posledních dvou utkáních paradoxně pomohla absence potrestaného útočníka Třetiny.

„Bylo vidět, že ostatní chtějí ukázat, že umí hrát i bez něj. Rozhodují detaily, v nich jsme několikrát udělali zbytečné chyby. Jinak ale snad můžeme být spokojeni, předváděli jsme slušnou hru, ale ten poslední zápas mě bude nějakou dobu mrzet, zvlášť po takovém průběhu," dodal zklamaný Michal Konečný.

Rozhodnuto je už také v dalších dvou sériích. Moravské Budějovice ve čtyřech zápasech vyřadily Klatovy, stejně jako si Jablonec poradil s Táborem. Až v pátém utkání se rozhodne o postupujícím v sérii mezi Vrchlabím a Kobrou Praha.
Branky a nahrávky: 43. Kaňka (Krupka, Jícha), 54. Krupka (Kaňka, Staněk) – 13. Michálek (Přidal, T. Semrád), 60. Přidal (Endál, Lacina), 66. Endál (Kozlík). Rozhodčí: Vrba, Skopal – Musil, Komínek. Vyloučení: 9:8 navíc M. Semrád osobní trest 10 minut, T. Semrád 5 minut + do konce utkání (oba H. Brod). Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2441. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 – 0:1. Žďár n. S.: Řehoř – Pleva, Beneš, M. Vítek, Smejkal, Staněk, Rašner, Kolda, Hort – Červenka, Kunstmüller, D. Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Čech, Střecha, Krupka, Kaňka, Juráň, Jícha. H. Brod: Novák – T. Semrád, Vala, Kulhánek, Duben, Lacina, M. Semrád, Kříž – Přidal, Endál, Chlubna, Kozlík, Michálek, Kuchta, Ludvík, Navrátil, Křížek, Beneš, Szilva, Cejpek, Teplý.

Další výsledky čtvrtfinále II. ligy – skupiny Střed a Západ: Moravské Budějovice – Klatovy 4:2 (0:0, 2:1, 2:1), branky a nahrávky: 22. Krutiš (Rytnauer, Peroutka), 25. Peroutka (Mikeš, Lupač), 42. Havel (Sobotka), 46. Kondratěv (Kliment, Nováček) – 39. Tulačka (Švarc), 58. Špaček (Kružík). Vrchlabí – Kobra Praha 2:4, stav série: 2:2. Jablonec – Tábor 6:5, konečný stav série: 3:1.