V Jablonci se hrál rychlý bojovný hokej.  V utkání se jiskřilo na obou stranách, občasných chyb se nevyvarovali obránci, ale konta obou brankářů dlouho zůstávala čistá. Jako první udeřili hosté po přečíslení z rychlého protiútoku.

Ve druhé třetině dominovali na ledě domácí, kteří nejprve v oslabení vyrovnali, když se hosté po ztrátě puku pozapomněli na modré čáře a poté šli dokonce do vedení, když do té doby bezchybný gólman hostí pustil střelu z velkého úhlu.

V závěrečné třetině hosté domácím vrátili gól v oslabení po rychlém nájezdu a přesné střele do horního růžku. Vynikající domácí gólman neměl šanci. Vyloučených bylo hodně, ovšem přesilovky se tentokrát neosvědčily ani na jedné straně. Když už zápas směřoval do finále a početní diváci obou táborů se chystali na prodloužení, které je letos v Jablonci již tradiční a velmi úspěšné pro domácí, souboj na ledě nabral neskutečné obrátky.

Probíhala poslední minuta a s ní vynikající gólová šance Jablonce po perfektním přečíslení havlíčkobrodské obrany, ovšem domácí z bezprostřední blízkostí nedali a přišel trest. Nedáš, dostaneš platilo v plné míře, neboť hosté v závěrečných vteřinách domácí obranu uzamkli a ze skrumáže vsítili Lukášem Endálem třetí gól, když na ukazateli časomíry svítilo 27 vteřin do konce.

Domácím se pak již nepodařilo usadit se v obraně hostí a odvolat brankáře a favorizovaný Havlíčkův Brod si už tři body pohlídal. Musel se pro to ovšem vydat ze všech sil. Jablonec přesvědčil, že svou kůži nikomu lacino nedá a může se ukázat jako jazýček na vahách v boji o postup do WSM ligy. Třeba už v pátek ve Vsetíně, kam rozhodně jako favorit nejede.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – BK Havlíčkův Brod 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Bříška (Pavlů, Moravec), 31. Nevyhoštěný (Moravec) – 6. Beneš (Lacina), 50. T. Semrád (Kuchta), 60. Endál (Třetina, Kříž). Vyloučení: 5:7, navíc Moravec (JBL) 10 minut nesportovní chování a Semrád (HBR) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0, v oslabení: 1:1.

Václav Hošek