Kohouti během prví přestávky skvěle zkonsolidovali síly a hned na začátku 2. třetiny předvedli parádní obrat. Soubor z Kotliny si pak vytvořil obrovské množství vyložených šancí, ale buď selhal v koncovce, nebo ho rozesmutnil skvěle chytající brankář Klestil. Hosté ještě znásobili svou převahu při závěrečné přesilovce hrou bez brankáře a dotlačili kotouč za Klestilova záda, ale jen za cenu postavení útočícího hráče v brankovišti. Jedinou branku Bruslařů vstřelil Lukáš Endál.

TÁBOR – H. BROD 2:1
Úvod utkání nabídl oběma týmům výhodu přesilové hry, ale gólový efekt se ani na jedné straně nedostavil. V samostatném úniku neuspěl havlíčkobrodský mladík Patrik Přidal, ale v 18. minutě už u brány domácích udeřilo. Při přesilovce předvedl krásné sólo přes celé hřiště obránce David Vala a „nabil" před brankoviště Lukáši Endálovi, jenž se z dobré pozice nemýlil. Ve druhém dějství se o vyrovnání postaral Semrád. Hokejisté z husitského města si počínali v zakončení o poznání lépe, když Martin Havran vykouzlil nádherný křížný pas na Jakuba Matušíka a ten rozechvěl síťku za bezmocným brankářem Dusíkem.

V závěrečné třetině se diváci už branky nedočkali. Tábor tak Bruslařům vrátil porážku z Kotliny. „Byl to v přípravě asi nejlepší zápas s nejkvalitnějším soupeřem. Ne nadarmo hrál Tábor v minulé sezoně kvalifikaci o první ligu. Dnes jsme udělali na ledě pár špatných rozhodnutí a neproměňovali jsme šance. To rozhodlo o tom, že jsme prohráli. Myslím si, že po herní stránce to byla před soutěží dobrá generálka. Když zhodnotím celou přípravu, tak na to, že jsme tady začínali s týmem, ve kterém nebyly žádné vazby, zjistili jsme, že dokážeme být konkurenceschopní. Každý zápas bude v této soutěži boj, všechno se dá vyhrát i prohrát. Bude to vyrovnané. Jsme rádi, že se nám povedl malý zázrak a postavili jsme tady dobrý tým v podstatě z nuly," zhodnotil zápas brodský trenér Aleš Totter.

Branky a nahrávky: 21. Semrád (Polodna, Krätzer), 25. Matušík (Havran) – 18. Endál (Vala, Dusík). Rozhodčí: Michal Talpa – Karel Deim, Michael Hřídel. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0. Tábor: Klestil (Novák) – Havran, Semrád, Klíma, Kanov, Heršálek, Hlaveš, A. Hájek – Kellner, Krätzer, Polodna, Vaniš, Matušík, Seidl, Blažek, Zayml, Březina, Mrkvička, T. Hájek. H. Brod: Dusík (Zvolánek) – Pecen, Vala, Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda – Přidal, Třetina, Endál – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Kondratěv, Vlasov, Ludvík – Havel, Cejpek, Hlídek.

Ladislav Vácha