O POHÁR VLADIMÍRA MARTINCE

ČTVRTFINÁLE

SVĚTLÁ N. S. – H. BROD B 1:2 PP
Úvod zápasu patřil domácím hokejistům, kteří ale ze svého tlaku nedokázali vytěžit vedoucí branku. Folvarský Bruslaře držel nad vodou. Když ale Skláři nedokázali proměnit ani přesilovou hru v branku, tak zahrozili ke konci třetiny hosté, ale Zvolánek taky udržel čisté konto.

Druhá dvacetiminutovka začala lépe pro hosty. Ti využili mládí ve svých řadách a domácí přebruslovali. Jenže síť rozvlnit nedokázali. Naopak inkasovali. Kratochvíl vybojoval puk v obranném pásmu, poslal jej na Kalenského a celou akci zakončil Štros. Ale Bruslaře to neutlumilo. Naopak. Jenže Zvolánek byl stále neprůstřelný. Obrovskou šanci překazil Křížkovi. Na konci třetiny zahrávali domácí přesilovou hru, ale bez gólového efektu.

Třetí třetina začala pro Broďáky v oslabení, ale i v něm několikrát přečíslili Skláře, ale branku nedali. O chvíli později přežili další oslabení a naopak si mohli vyzkoušet výhodu jednoho muže v poli. A to se jim vydařilo, protože Křížek přesnou tečí překonal Zvolánka.

Pětiminutové prodloužení se hrálo tři na tři. Nejprve Jaroslav Doležal po buly vypálil na Folvarského, který s jeho střelou neměl problém. Domácí se chvilku drželi v útočném pásmu, nýbrž vítěznou branku nevsítili. Poté přišla rozhodující branka dnešního zápasu. Jan Jelínek se chopil puku ve vlastní obranné třetině a přihrál puk za beky na Lukáše Berana. Brodský šikula byl faulovaný, ale i přes faul si skvěle položil brankáře a zasunul touš mezi betony.

„Bylo to dle mého názoru vyrovnané utkání, ve kterém velmi dobře zachytali oba gólmani. Domácí se ujali vedení ve druhé třetině, kdy jsme chvilku nechali osamoceného hráče v prostoru kruhu, který dal bekhendem úvodní gól. My jsme vyrovnali ve třetí třetině v přesilové hře, kdy střelu od obránce tečoval jeden z našich hráčů. Hra se tak dostala do prodloužení, ve kterém jsme dali vítězný gól a vyhráli tak tuto sérii. Všichni naši hráči utkání odmakali a patří jim za výkon velká pochvala,“ ohodnotil duel brodský trenér Petr Adam.

Branky a nahrávky: 33. Štros (Kalenský, Kratochvíl) – 52. Křížek (Pecen, Bancíř), 62. Beran (Jelínek). Rozhodčí: Jan Čížek – Jiří Souček, Petr Křivohlavý Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 179. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 0:1. Konečný stav série: 1:2. Světlá nad Sázavou: Zvolánek – Svoboda, Kořínek, Fibikar – Vantuch, Blažek, Štros, Dolinský, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Kopecký, Špatenka, Kalenský, Kratochvíl. Havlíčkův Brod: Folvarský – Suchý, Lacina, Pecen, Bancíř, Motl, Rubner – Homola, Jelínek, Cejpek – J. Přibyl, Piskač, Beran – Křížek, Abbrent, M. Přibyl.

Program semifinále O Pohár V. Martince
Středa 28. února: Chrudim – H. Brod B, Chotěboř – Choceň (oba 18.30).
Neděle 4. března: H. Brod B – Chrudim, Choceň – Chotěboř (oba 17.00).
Středa 7. března: Chrudim – H. Brod B, Chotěboř – Choceň (oba 18.30).