Brodští junioři získali cenné tři body nad kolínskými Kozly

Havlíčkův Brod – V patnáctém kole hokejové ligy juniorů přivítali mladí Rebelové v Kotlině kolínské Kozly a po dramatickém závěru je obrali o všechny body.

25.11.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

I. LIGA JUNIORŮ

H. BROD – KOLÍN 3:2

První slibnou šanci měl při přesilovce Ludvík, trefil jenom náruč gólmana. Potom inkasoval brodský Křesťan 2+2 minuty a Kozlové až v samém závěru trestu dali Pipkem vedoucí branku.

Od poloviny třetiny chlapci z Kotliny tlačili, žel bez brankového efektu, blízko gólu byl Hlídek a průnik Krajhanzla zastavila kolínská obrana. V závěru třetiny se ocitl sám před  brankou hostující Kadlec, superšanci však doslova zazdil. Prostřední část začala pro Rebely smolně. Za vražení na mantinel vyfasoval obránce Kříž 5 minut a do konce utkání, takže brodským trenérům zbylo jenom jedenáct bojovníků v poli.

Hokejisté z Kmochova města však v pětiminutové přesilovce propadli a nezmohli se na kloudnou akci. A tak hned po vypršení trestu udeřil Ludvík a srovnal na 1:1, když po předchozím faulu ponechali rozhodčí Broďákům výhodu. Střelec branky o chvíli později zazvonil na tyčku kolínské svatyně. Čtyři minuty před koncem prostřední části se ocitl brodský gólman Novák v ohni střel, pětkrát za sebou bravurně zasahoval, stál nad ním hokejový bůh.

Sotvaže se hráči z Vysočiny vymanili z defenzivy, vyšla jim parádní kombinace a na jejím konci jásal Hlídek, když jenom doklepl do opuštěné klece 2:1. I v poslední části pokračoval urputný boj plný nasazení, několik „okének" při bránění však domácí přežili.

Rozhodnutí padlo ve 48. minutě, kdy Hlídek naservíroval Jelínkovi pas do jízdy jako na stříbrném tácu  a brodští mladíci zvýšili na 3:1. To hráče uklidnilo, zvýšili tlak a chvílemi sevřeli soupeře do kleští. Kolín však vyrážel k rychlým protiútokům a pět minut před koncem se dostal kolínský Šifta do takové šance, že nedat gól bylo uměním, a on to dokázal. Samotný závěr zápasu byl dramatický. Rebelové v domnění,  že se nemůže nic stát, podvědomě trochu povolili v tempu a Kozlové ještě vystrčili růžky. V poslední minutě snížili na 3:2 a drama bylo na světě, brodští junioři zoufalý nápor soupeře již ubránili.

„Je nás zoufale málo a každé střetnutí vyžaduje od kluků hrozně sil, hrají na kraji možností a z toho potom plynou i některé individuální chyby. Zůstává problémem i jen v patnácti lidech trénovat. O to větší pochvala patří chlapcům, jimž v žádném zápase nechybí maximální bojovnost i nasazení," nešetřil slovy chvály trenér Milan Chalupa.

Branky: 30. Ludvík, 37. Hlídek, 48. Jelínek – 9. Pipek, 60. Špitler. Rozhodčí: Pokorný – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6 navíc Kříž 5 a do konce zápasu, Využití: 0:1. Diváci: 35. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1. H.  Brod: Novák – Mozr, Křesťan, Kříž, Skotar – Hybek, Ludvík, Jelínek – Motl, Brebera, Krajhanzl – Kittler, Hlídek.

25.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Josef Mladý

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.