V Kotlině zní čím dál častěji hlas nespokojených, a vedení Havlíčkova Brodu dokonce muselo sáhnout k uzavření diskusního fóra na webových stránkách klubu.

„Fanoušek na nich (klubové stránky, pozn. red) má najít aktuální informace, výsledky a pozvánky na zápasy všech týmů hrajících pod hlavičkou HC Rebel. Diskuse 
jsou otázkou fanouškovských webů a nejrůznějších hokejových chatů. Toto rozhodnutí HC Rebel určitě není v první lize výjimečné. A ke stejnému kroku už v minulosti sáhly také některé extraligové kluby," stojí v oficiálním prohlášení vedení klubu.
K uzavření došlo poté, co se na fóru začaly pravidelně objevovat urážky havlíčkobrodských hokejistů a funkcionářů. Fanoušci jsou nespokojeni se stávající situací, kdy se Rebelové nachází na posledním místě prvoligové tabulky. Kromě postavení v tabulce vyčítají fanoušci vedení klubu, že zde nedostávají více příležitosti vlastní odchovanci, když už se klub rozhodl k úsporným opatřením.

„V dnešní době není důležité, kde hráči s hokejem začínali, ale zda jsou ochotni odevzdat na ledě maximální výkon právě pro Havlíčkův Brod. A naprosté většině současných hráčů HC Rebel tahle chuť nechybí. Jasným důkazem toho byl ostatně i zápas v Jihlavě, kde Rebelové bojovali s jedním z největších favoritů soutěže o body do poslední vteřiny," zní oficiální odpověď pro fanoušky.

Situace se dotýká i hráčů a trenérů, kteří by se měli spíše soustředit na výkony na ledě, kde potřebují začít nutně bodovat.

„Já se k tomu nechci moc vyjadřovat. Ať si každý píše, co chce, má na to právo. Dneska je demokratická doba. Akorát nechápu, proč tam není podepsaný svým jménem, vždyť to není nic špatného. Každý máme nějakou zodpovědnost, tak ať se pod svůj názor podepíší," říká havlíčkobrodský asistent Richard Cachnín, který si s fanoušky užil během svého angažmá v jihlavské Dukle taky své: „Když jsem hrál v Jihlavě, tak jsem to taky zažil, že nám diváci občas taky příliš nepomáhali."

Samotní hráči stojí za vedením a přejí si, aby se celá situace co nejdříve urovnala a Kotlina byla opět pro Rebely domovem. „Když je tým čtvrtý, tak je každý hrdina, že fandí, ale když se nedaří, tak nás nepodpoří. Víme, jak to je, ale my za to nemůžeme a nemyslím, že ti lidé to tady dělají špatně. My chceme také vyhrávat a byli bychom rádi, kdybyste nás podpořili," vyzývá k podpoře týmu kapitán Roman Maliník.

Bodů je ve hře ještě více než dost, a tak není nutné utíkat z boje. Stačí vyhrát dva tři zápasy a pohled na tabulku bude mnohem lepší. „Já věřím, že to kluci zvládnou a půjdou nahoru," říká dnes už bývalý útočník Havlíčkova Brodu Lukáš Endál.

Diváci v Kotlině
Sezona 2013/14:
Průměrná návštěva: 1081 diváků
Max: 21. kolo, vs Jihlava (2743)
Min: 5. kolo, vs Kadaň (624)

Sezona 2014/2015:
Průměrná návštěva (po 20. kolech): 606 diváků
Max: 6. kolo, vs Jihlava (1348)
Min: 13. kolo, vs Benátky nad Jizerou (289)

Lukáš Zelený