Neoblíbenou letní dřinu chtějí trenéři hráčům zpestřit zapojením různých her. „Každý trenér má svoji metodu. Samozřejmě budeme v posilovně a v tělocvičně, zaměříme se na sílu a půjdeme se párkrát proběhnout, protože je potřeba nabrat objem. Určitě tam bude ale i dost her, toho jsem zastánce. I hokej je hra a to všechno k tomu patří,“ svěřuje se kouč.

Jasné obrysy už dostává program přípravných utkání. „Zatím máme domluvených sedm přáteláků, chtěl bych jich odehrát osm až devět. Podařilo se nám dohodnout i se soupeřem z první ligy, 6. srpna budeme hrát v Třebíči. Další soupeři jsou z regionu, jsme domluvení s Kolínem a se Žďárem. Akorát nás požádal Šumperk, což je kvalitní mužstvo, takže budeme hrát dva zápasy s Draky. V jednání jsou ještě další dvě utkání.“

Na Vysočině se rýsuje spolupráce Havlíčkova Brodu s Jihlavou. „Mluvil jsem s trenérem Jihlavy Petrem Vlkem. Je to můj kamarád a velice kvalitní trenér, který má za sebou výsledky. Předběžně jsme se domluvili na spolupráci. Chtěl bych využít hráče, kteří se nedostanou do kádru Dukly nebo nebudou mít tolik prostoru, že by během srpna nebo potom v září jezdili sem. Stáli bychom o to, aby se stavidla spolupráce mezi Duklou Jihlava a Havlíčkovým Brodem konečně otevřela. Myslím, že by to bylo ku prospěchu obou týmů,“ uzavírá Richard Cachnín.