Bruslaři drží se Žihadly domácí neporazitelnost

Havlíčkův Brod – Bruslaři se ujali v semifinálové sérii druhé hokejové ligy vedení. Na domácím ledě porazili Moravské Budějovice vysoko 8:2.

28.3.2017

Havlíčkův Brod je v sérii ve vedení. Další duel je na programu ve čtvrtek v Moravských Budějovicích.Foto: Deník/Jaroslav Loskot

Další odveta je na programu ve čtvrtek na ledě Žihadel.

II. LIGA - SEMIFINÁLE PLAY-OFF

H. BROD - M. BUDĚJOVICE 8:2

Stav série: 2:1
První třetina se jistě líbila divákům, ale už ne tolik trenérům. Hrálo se nahoru dolů. Šance si vytvářely oba celky. Nejprve se dva na jednoho řítili Přidal s Chlubnou, ale neúspěšně. Následný brejk byl na straně druhé, kde si Lukáš Havel položil Nováka, ale toho na brankové čáře zastoupil Duben. První branky se diváci dočkali v 11. minutě, kdy našel přesnou přihrávkou Tomáš Semerád Michálka a ten mířil přesně nad lapačku budějovického brankáře. O minutu později mohlo být srovnáno, ale Novák vychytal Matějku. A tak trestali domácí. Přesilovku využil dělovkou od modré Lacina. Za další dvě minuty už to bylo 3:0. Endálova střela se odrazila na hokejku Michálka, a ten se ani na podruhé nemýlil.

Po návratu z kabin pokračovala hostům přesilovka čtyři na tři. A té dokázali využít. Už po 38 sekundách se k odraženému puku dostal Peroutka, a z levého kruhu propálil Nováka. Za čtyři minuty už si domácí brali oddechový čas, protože Žihadla se dostala na dostřel díky střele Nováčka. Druhá branka domácí znervóznila a koledovali si o vyrovnání. Dvakrát zahrozil Krutiš, ale ztroskotal na Novákovi. Ve 29. minutě se domácí přece jen oklepali a dvěma brankami v rozmezí 38 sekund se dostali opět do tříbrankového vedení. Nejprve Kozlík napálil puk do sítě a po něm Přidal nahazoval puk před bránu a Dudáček si ho nešťastně srazil do branky. A to byla pro hostujícího brankáře poslední kapka. Vystřídal ho Dusík. Ve 35. minutě dostali Bruslaři výhodu trestného střílení po faulu na Třetinu. Ten ho vyřešil bravurně a zvýšil na 6:2.

V 53. minutě využili domácí přesilovku. Třetina obkroužil branku a zasunul puk do branky. Na 8:2 zvýšili domácí v přesilovce 5 na 3. Závěr zápasu byl hodně vypjatý, hosté si nebrali servítky a rozhodčí tak byli v permanenci.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli. Po počátečních chybách i hluché pětiminutovce ve druhé třetině jsem rád, že se kluci zvedli a dovedli zápas do vítězného konce," zhodnotil zápas brodský kouč Roman Kaňkovský.

Branky a nahrávky: 11. Michálek (T. Semrád, Endál), 15. Lacina, 17. Micháek (Endál, T. Semrád), 29. Kozlík (Teplý), 30. Přidal, 35. Třetina (TS), 53. Třetina (Michálek), 57. Szilva (Vala) – 21. Peroutka (Rytnauer), 26. Nováček (Mejzlík, Kliment). Rozhodčí: Petr Přikryl, Adam Kika – Josef Novotný, Michal Axman. Diváci: 1419. Třetiny: 3:0, 3:2, 2:0. H. Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Lacina, Vala, Kulhánek, Kříž, Bušek – Přidal, Třetina, Endál – Teplý, Kozlík, Michálek – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Navrátil, Szilva, Křížek. M. Budějovice: Dudáček (30. Dusík) – Šťáva, Kovář, Sobotka, Kliment, Peroutka, Polívka, Pelikán – Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, Matějka, Hačecký, Mejzlík, Kabelka, Salát.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Havlíčkův Brod - „Pomáhám, protože chci", to je společné motto pro 72 hodin dobrovolných aktivit po celé ČR, které pomohou lidem, nebo přírodě v našem okolí. Již pátým rokem ji pořádá Česká rada dětí a mládeže.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.