H. BROD – N. JIČÍN

Bruslaři začali sezonu útočným hokejem a po dvou třetinách vedli 7:0. V posledním dějství si oba celky připsaly po jedné brance. Čestný úspěch hostů ale na vítězství domácích nic nezměnil.

„Odehráli jsme zápas podle našich představ. Soupeře jsme tlačili díky ofenzivní hře. Po první části jsme vedli 3:0 a zápas jsme měli pod kontrolou. Po dvou třetinách bylo utkání rozhodnuto. Třetí část se dohrávala. Jsem rád za útočnou fázi a v sobotu nás čeká úplně jiný soupeř. Mužstvo hrálo kombinační hru a takovýhle hokej musí diváky bavit,“ zhodnotil úvodní duel sezony Richard Cachnín starší.

Branky a nahrávky: 4. Třetina (Kulhánek, Přidal), 13. Juráň (Voříšek, Matušík), 17. Mikeš (Semrád, Přidal), 24. Třetina (Kuchta, Přidal), 32. Přidal (Vala, Třetina), 33. Přidal (Semrád, Holík), 34. Cachnín (Kadlec, Vála), 56. Matušík (Mikeš, Přidal) – 55. Králík (Kafka). Rozhodčí: Jakub Horáček – Aleš Vavruška, Jakub Oudes. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 425. Třetiny: 3:0, 4:0, 1:1. Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Kliment, Kulhánek, Vala, Semrád, Vála, Pospíchal, Mareš – Třetina, Přidal, Kuchta, Cachnín ml., Kadlec, Matušík, Plachý, Mikeš, Holenda, Voříšek, Juráň.