H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ 5:2

Stav série: 1:0

Zápas začal opatrně, ale první šanci si vytvořili hosté, ale nedokázali puk propasírovat puk za Novákova záda. Bruslaři pak neproměnili dvě přesilové hry. A tak se trestalo na druhé straně. Ke zblokované střele se dostal Žák, který trefil mezeru mezi betony domácího brankáře. Závěr třetiny se domácím vůbec nevydařil, protože sedmnáct sekund před pauzou inkasovali podruhé.

Po změně stran mohl snížit Chlubna, ale vychytal ho Slovák. Domácí pak měli k dispozici přesilovou hru, ale v ní zahrozili hosté. A Bruslaři udeřili po ní. Semrád mířil přesně do horního růžku. Poté se domácí nadechli a byli lepším týmem. Vyrovnání přišlo z hokejky Michálka, který zakončil souhru prvního útoku. A obrat dokončil Třetina šikovnou tečí.

PO druhém návratu z kabiny měli domácí výhodu jednoho muže na ledě. Tu neproměnil a následně stejně dopadla přesilovka soupeře. V 51. minutě už se Kotlina radovala z dvoubrankového náskoku. Chlubna mířil z mezikruží mezi Slovákovy betony. Pojistku pak přidal svým druhým gólem Chlubna, který zakončil přečíslení.

Branky a nahrávky: 29. Semrád (Voříšek, Třetina), 33. Michálek (Třetina, Přidal), 34. Třetina (Semrád, Voříšek), 51. Chlubna (Kozlík, Kuchta), 58. Chlubna (Kuchta) – 15. Žák (Hořanský, Pořický), 20. Brunec (Daněk, Dalajka). Rozhodčí: Ivan Čuňočka, Daniel Reich – Roman Komínek, Martin Musil. Vyloučení: 3:6, navíc Vávra (VAL) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 892. Třetiny: 0:2, 3:0, 2:0. Havlíčkův Brod: Novák – Nepokoj, Semrád, Šmíd, Kulhánek, Vala, Vacík, Šmíd, Kopic – Michálek, Třetina, Přidal – Milfait, Matušík, Voříšek – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Beneš, Ludvík.