Začátek zápasu nepřinesl příliš hokejové krásy. Do vedení šli domácí, kdy se nejlépe zorientoval Cachnín mladší a otevřel skóre. Jenže hosté dokázali po pěti minutách srovnat skóre. Na začátku třetí třetiny druhou brankou poslal svůj tým do vedení, kdy sklepl puk do odkryté branky. Jenže vedení opět Bruslařům nevydrželo. O pět minut později Mach z bleskové otočky poslal odražený kotouč za Altrichterova záda. Rozhodující moment přišel minutu před koncem, kdy Kopřivnice zasadila domácím ránu v podobě vítězné branky.

Ilustrační foto.
Chotěboř prohrála a ve čtvrtfinále narazí na favorita

„Obrovské zklamání, podle mě asi jedno z největších v této sezóně. Nebudeme se vymlouvat na to, že máme okleštěnou sestavu. Přístup některých hráčů je tristní. Kopřivnice bojující o účast v play-off si tři body zasloužila, protože chtěla víc než my. Musíme se z toho vyhrabat sami. Nechci se opakovat, že nechodí fanoušci. Hráči to hrají proto, že by je to mělo bavit,“ zlobil se havlíčkobrodský kouč Richard Cachnín starší. „S takovým přístupem budeme takovéto zápasy zvládat jen těžko. Omlouváme se těm pár stovkám diváků, které dnes přišly. Věřím, že se na sobotu dáme do kupy a předvedeme o sto procent lepší výkon než dnes,“ dodal.

HAVLÍČKŮV BROD – KOPŘIVNICE 2:3
Branky a nahrávky: 10. Cachnín (Přidal, Kadlec), 48. Cachnín (Voříšek, Kadlec) – 25. Gola (Hrubý), 52. M. Mach (Marek, T. Fojtík), 59. Marek (T. Fojtík, Sluštík). Rozhodčí: Radim Slavka – Martin Klouda, David Urubčík. Vyloučení: 3:6, navíc Hromada (KOP) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:2. Bez využití. Diváci: 352. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:2. Havlíčkův Brod: Altrichter – Semrád, Pospíchal, Dudycha, Kulhánek, Benák, Kliment – Přidal, Kuchta, Kadlec – Voříšek, Cachnín, Tecl – Holenda, Ludvík, Síla – Pejchal.