Havlíčkův Brod přivítal Ledeč nad Sázavou. Bruslaři si chtěli spravit chuť po porážce s Litomyšlí a to se jim podařilo. Šlágr uplynulého kola se sehrál ve Světlé, kam zavítala Moravská Třebová a diváci se rozhodně nenudili. Viděli jedenáct branek a domácí Skláři se nakonec radovali z vítězství.

H. BROD – LEDEČ N. S. 5:3

Juniorka si chtěla napravit reputaci po vysoké porážce v Litomyšli, kde minulý týden padla 1:6. V domácím prostředí přivítala krajského rivala z Ledče nad Sázavou a nutně potřebovala získat všechny tři body. Hosté se sice dostali do vedení, ale domácí dokonali obrat a vedli o dva góly. Svůj náskok sice ztratili, ale nakonec si ho vzali zpět a na druhý pokus už ho udrželi až do závěrečné sirény.

„Celý zápas jsme byli lepším mužstvem. Dobře jsme bruslili a dařilo se nám i v kombinaci. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Jen musíme víc zapracovat na zakončení, protože se na gól strašně nadřeme. Měli jsme sedmdesát střel na bránu a dali jsme jen pět gólů, to je málo. Jinak to bylo ale dobré, kluky jsme za výkon pochválili," řekl trenér Aleš Kraučuk.
Branky a nahrávky: 17. Nguyen (Mendl), 25. Cejpek (Nguyen, Mendl), 32. M. Přibyl (Szilva), 52. Bušek (Szilva), 56. Cejpek – 12. Marek Havel (Štěpán), 34. Marian Havel (Bambula), 51. Štěrba (Beneš, Křesťan). Rozhodčí: Miroslav Sedlák – Martin Vepřovský, David Urubčík. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1. H. Brod: Kekula (Adam) – Mendl, Kříž, Suchý, Krajcigr, Bancíř, Bušek, Lacina – Hynek, L. Vala, Jelínek, Szilva, M. Přibyl, Cejpek, M. Polák, Motl, Nguyen. Ledeč n. S.: Vacek (Hanák) – Bucha, D. Vala, P. Beneš, Zmrhal, Šimůnek – Hubert, Hlavnička, Štěpán, Marian Havel, Marek Havel, Křesťan, Bambula, Krajíček, Zadražil, Štěrba.

SVĚTLÁ N. S. – M. TŘEBOVÁ 6:5 PP

Nedělní střetnutí mezi dvěma posledními vítězi krajské ligy přineslo strhující podívanou, plnou branek a soubojů. Přitom každý bookmaker, mající přehled o situaci na světelské soupisce, by jasně favorizoval hostující Slovan. Na domácí, hrající pouze se třinácti bruslaři v poli, by vsázel asi jen málokdo. Skláři se ale semkli a i v tak malém počtu dokázali udělat hodně muziky. Společně se svými soupeři z Moravské Třebové předvedli fantastický výkon hodný druhé ligy.

„Diváci museli být spokojení. Hrál se hokej nahoru dolů. Na to že máme velkou marodku, tak klukům, kteří byli na ledě, musím jedině poděkovat. Bylo to pěkné utkání se šťastným koncem pro nás. My jsme soupeře přetlačili v prodloužení. Jen škoda vyrovnávacího gólu, který jsme soupeři darovali," pronesl po utkání trenér Jiří Přibyl.
Branky a nahrávky: 5. Dolinský (Šíma), 19. Včela P. (Jaroslav Doležal), 26. Jaroslav Doležal (Šíma, P. Včela), 36. Křišťan (Šíma, Jaroslav Doležal), 51. R. Křišťan (Jaroslav Doležal, O. Včela), 63. Šíma (Svoboda, Dolinský) – 2. Čikl (Rosendorf, Aulehla), 22. Aulehla, 27. Řehulka (Muselík, Rajnoha), 44. Aulehla (Čikl), 53. Čikl (Kobza). Vyloučení: 6:6, navíc Dušátko (SVE) 10 min. naražení na hrazení Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 263. Třetiny: 2:1, 2:2, 1:2 – 1:0. Světlá n. S.: Zvolánek (Koubský) – Svoboda, O. Včela, Šíma, Kořínek – Žák, Blažek, Štros, R. Křišťan, Dušátko, Včela P., Dolinský, Doležal Jar., Špatenka, Kubát.

CHOTĚBOŘ – LITOMYŠL 10:2

Chotěboř nastoupila v domácím zápase proti týmu Litomyšl s cílem bodovat a udržet si tak šanci na postup do play off. Skóre otevřeli domácí, ale soupeř po minutě kontroval a stav vyrovnal. Domácí šli opět do vedení v polovině utkání, ale soupeř po pár minutách opět vyrovnal. Domácí si však vedení po pár minutách vzali zpět a ke konci třetiny přidali i další branku a výsledek uzavřeli na 4:2. Ve druhé třetině soupeř domácí sice přestřílel, ale dva góly padly jen do branky soupeře. Ve třetí části Chotěboř ještě přidala další čtyři branky a poprvé v sezóně si fanoušci mohli zakřičet deset, deset.

„Sehráli jsme toto utkání parádně, využili jsme jednu přesilovku a po celou dobu zápas kontrolovali. Velká pochvala patří našemu gólmanovi, Matěji Peškovi, kromě dvou smolných gólů v první třetině, vše zlikvidoval na jedničku a nepřipustil žádné drama. Ostatně jeho úspěšnost téměř 95 % hovoří za vše. Dařilo se i lajně Dvořák – Eis – Svoboda, která se podílela na osmy brankách. Poděkování patří také fanklubu, tak i všem divákům, kteří nás hlasitě podporovali," řekl k utkání Roman Müller, vedoucí mužstva Chotěboře.
Branky a nahrávky: 6. B. Činčila (Krejčí), 13. Dvořák (Svoboda, Klofáč), 16. Dvořák (Svoboda, Eis), 19. Dvořák (Eis, Svoboda), 33. Klofáč (Dvořák, Svoboda), 39. Dvořák (Eis), 41. Dvořák (Eis), 51. Dvořák (Svoboda, Krejčí), 55. Petržílek (Beneš), 60. Eis (Dvořák, Svoboda) – 7. Skoumal (Dvořák, Starý), 16. Skoumal (Švec). Rozhodčí: Kratochvíl – Budinský, Bohuněk. Vyloučení: 6:10 z toho Tomáš Ludvík (Chotěboř) a Vomočil (Litomyšl) 5 + do konce utkání za bitku bez rukavic, Klofáč (Chotěboř) 5 + do konce utkání za napadení čárového rozhodčího (trest ve hře s odebráním registračního průkazu). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Třetiny: 4:2, 2:0, 4:0. Chotěboř: Pešek – Kadlec, Klofáč, J. Ludvík, Krejčí, Hajšman, Kopecký – Dvořák, Svoboda, Eis – Hospodka, Mašek Petr, B. Činčila – Patrik Mašek, T. Ludvík, Beneš – Petržílek.