Bruslaři se u Vajgaru dostali do vedení, ale Tábor vývoj zápasu otočil a ještě ve 43. minutě vedl 4:1. Jenže pak se mladý havlíčkobrodský tým nadechl k obratu a během sedmy minut srovnal krok. Po poslední siréně svítil na ukazateli výsledek 4:4 a tak rozhodovalo prodloužení. To ale netrvalo příliš dlouho. Po půl minutě prostřelil tváří v tvář brankáře Richard Cachnín.

"Po nešťastně prohraných zápasech v přípravě se projevila naše síla. My jsme dnes od první třetiny hráli velice dobře, vzadu organizovaně. První třetinu jsme vyhráli 1:0. V té druhé jsme bohužel hodně faulovali a domácí jednu přesilovku využili. Tam jsme se trochu hledali. Paradoxně ve třetí třetině za stavu 1:4 jsme cítili, že střídačka žije a tým ukázal svojí sílu. Jsem rád, že se nám podařilo zápas otočit a hlavně ho dotáhnout do vítězného konce. Myslím si, že z Tábora se body moc vozit nebudou," zhodnotil duel havlíčkobrodský kouč Michal Konečný.

TÁBOR - HAVLÍČKŮV BROD 4:5 pp
Branky a nahrávky: 22. Matušík (Šulek, Havelka), 30. Bárta (Doktor, Šulek), 42. Dančišin (Havelka, Heřman), 43. Kříž – 10. Cachnín (Tecl, Holenda), 46. Hrala (Košťál), 47. Mlynář (Kliment, Kalač), 53. Padělek (Mlynář, Košťál), 61. Cachnín (Hrala). Rozhodčí: Kraval – Horažďovský, Hlinka. Vyloučení: 4:5, navíc Smutný (HBR) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 857. Třetiny: 0:1, 2:0, 2:3 - 0:1. Havlíčkův Brod: Nedvěd – Kliment, Vála, Smutný, Dudycha, Dvořák, Krejčí, Benák – Mlynař, Čejka, Voříšek – Holenda, Cachnín, Tecl – Hrala, Padělek, Košťál – J. Ludvík, T. Ludvík, Kalač.