Domácí šli do vedení v 9. minutě, když využil přesilovou hru Voříšek, který dostal přesnou přihrávku od Kulhánka. O šest minut později bylo srovnáno. To naopak hosté využili výhodu jednoho muže navíc. Dresler se trefil mezi Novákovy betony.

Vstup do druhého dějství vyšel domácím na jedničku. Hned 46 sekundách se trefil Endál, který těžil ze skvělé spolupráce s kapitánem Třetinou a Milfaitem. Poslední jmenovaný vyprodukoval přihrávku zpoza klece a Endál nedal brankáři šanci. Ve zbytku třetiny už žádná zásadní situace nepřišla a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Bruslaře.

Třetí třetina opět vyzněla na jedničku pro domácí, kteří se opět prosadili v první minutě. Konkrétně po 24 sekundách. Třetina přihrál na Endála, který nejprve trefil pravý beton brankáře, ale na jeho druhý pokus Kubáň nedosáhl, a domácí střelec tak rozjásal Kotlinu. A Brod v tu chvíli postupoval.

Jenže v 52. minutě rozesmutněl havlíčkobrodský stadion Zdeněk, když snížil na rozdíl jediné branky, a rázem bylo v brodských řadách truchlivo.

HAVL. BROD – PORUBA 3:2
Branky a nahrávky: 9. Voříšek (Kulhánek), 21. Endál (Milfait, Třetina), 41. Endál (Třetina) – 15. Dresler (Fojtík), 52. Zdeněk (T. Káňa). Rozhodčí: Čech, Přikryl – Reich, Měkýš. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. Diváci: 2 547. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1. Havlíčkův Brod: Novák – Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina, Přidal – Michálek, Milfait, Voříšek – Chlubna, Kuchta, Beneš – Kozlík, Ludvík, Šuhaj.