Při úvodní výhře 6:2 byl na ledě k vidění i hradecký Bohumil Jank, který zdejší prostředí dobře zná, neboť v dresu Rebelů odehrál půlku uplynulé sezony.

„Já se tady cítím jako doma, ten tým a klub mi neskutečně pomohly," přiznává na úvod urostlý bek.

K čemu vám zdejší působení nejvíce pomohlo?

Mohl jsem se zde vyhrát na ply-off do Hradce. Cítím se tady výborně, dnes jsem hrál doma.

Našel jste si v kabině i vaše místo?

To ne. (smích) My sem přijedeme a už vše máme vybalené, takže jsem si moc vybírat nemohl. Já jsem těch míst tady vystřídal více, takže si myslím, že jsem i na jednom z nich seděl.

Jak se vám hodnotí dnešní zápas?

Bohužel jsem při obou gólech byl na ledě, takže to není potěšující. Celkově se mi zápas odehrál výborně. Znám tady celé hřiště, kluci mi hodně pomáhali, hrajeme to soudružně. Mně se tady hrálo dobře.

Tvář vám „zdobí" několik stehů, co se přihodilo?

To mám z prvního zápasu v Děčíně. Stalo se mi to v poslední třetině při souboji, nic vážného.

Čekal jste, že by mohla přijít nabídka od Vladimíra Růžičky na reprezentační sraz?

Jak jsem říkal, já půlku sezony odehrál v I. lize, v Hradci play-off, ale vůbec by mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohl dostat pozvánku.

Vypadli jste ve čtvrtfinále se Zlínem. Berete toto jako náplast na duši?

Eventuelně trošku ano, ale to vypadnutí se Zlínem se mi bude v žaludku držet ještě dlouho, protože vyhráli třikrát v prodloužení. Oni ten play-off hokej umějí hrát, mají zkušené hráče, kteří spolu hrají čtyři roky. Ne náhodou jsou ve finále.

V play-off s Třebíčí jste toho moc neodehrál, jak jste tu sérii sledoval?

Odehrál jsem asi tři zápasy. Potom jsem se musel vrátit do Hradce a už jsem se sem zpět nedostal. Samozřejmě jsem to sledoval, vyhráli další zápas, bylo to 3:1, ale potom dostali doma rychtu. Bylo mi to líto, že nepostoupili dál, protože ten tým a kluci, co tady byli, si to zasloužili za celou sezonu.

I kdyby vám nevyšla nominace na mistroství světa, tak sezonu budete hodnotit určitě dobře?

Buďme realisti. (úsměv) Já jsem už jenom překvapen, že jsem pozvánku dostal. Každý zápas nebo trénink je pro mě nesmírné plus. Jsem za to strašně rád, že tady mohu být, a hrozně si to užívám. Jestli skončím teď, za týden nebo za čtrnáct dní, tak jedno mi to není, čím déle tady budu, tím lépe pro mě. Rozhodně nebudu uražený nebo mě to mrzet nebude.

Vy jste sem z Hradce nejezdil sám, takže vaši spoluhráči to brali stejně, že se do Brodu jezdili rozehrávat?

Tohle byl účel toho působení v Brodě. Jezdili sem mladí kluci Michal Švihálek, Rousek, Ondřej Kacetl, nám to jenom pomohlo. My můžeme jenom smeknout, že jsme zde dostali příležitost a mohli hrát.

Kdyby se Brod ozval s nabídkou, tak byste neváhal?

To záleží na Hradci. Já tam mám podepsáno na dva roky, to je můj zaměstnavatel, a když řeknou, že nikam nepůjdu, tak nikam nepůjdu. Když mě pošlou sem, tak vždycky rád přijedu.

Vraťme se k zápasu s Norskem. V čem je síla těchto severských týmů?

Oni jsou hodně houževnatí, dohrávají souboje, dobře bruslí. Nejsou tak hokejoví jako Švédi nebo Finové, ale začínají se, jak Norové, tak Dánové rovnat se světovou špičkou. Vytvořili totiž podmínky pro mladé hráče. Zdárný příklad je třeba Švýcarsko. Před několika lety jsme je poráželi 10:0, a oni byli minulý rok druzí na mistroství světa.

Celý váš tým, který je mladý, sází na výbušnost?

Každý ví, že se tady musí hrát na sto deset procent. Tady nesmí nikdo vypustit jediné střídání. Je to jako play-off v extralize, vše naplno, vše se musí dohrávat, střílet co nejvíce do brány. Je to jiný level.

Máte zde někoho, s kým se více znáte?

Pomalu celou mládežnickou reprezentaci jsem prošel s Fillipim, s Vojtou Mozíkem, Nosek z Pardubic se přidal až ve dvacítkách a Lukáše Kováře z Vítkovic jsem poznal asi na dvou srazech. Tyto kluky ročníku 92 vesměs znám.

Odehráli jste tři zápasy, které vám výsledkově vyšly. Cítíte se v pohodě?

Pohodově? No kdybychom nedali dva tři góly v Děčíně, tak i tady, tak tito soupeři strašně koušou. Jsou to týmy, které jdou na doraz a snaží se proti nám vytáhnout. Oni hrají taky o nominaci na mistrovství světa.

Bohumil Jank

narozen: 6. 7. 1992

post: obránce

výška: 189 cm

váha: 87 kg

hůl: levá

klub: HC MOUNTFIELD Hradec Králové

předchozí působiště: České Budějovice (mládež), Tábor, Písek, Havlíčkův Brod (všechno střídavé starty)

sezona 2013/2014

Hradec Králové

základní část

zápasy: 24, body: 3 (1+2), +/-: 1, trestné minuty: 39

play-off

zápasy: 5, body: 3 (1+2), +/-: 0, trestné minuty: 0

Havlíčkův Brod

základní část

zápasy: 28, body: 6 (4+2), +/-: 2, trestné minuty: 18

play-off

zápasy: 3, body: 0, +/-: 0, trestné minuty: 0