Jak se upekl váš příchod do Kotliny?
Můj příchod do Kotliny se zrodil tak, že mi volal pan trenér Cachnín, jestli bych nechtěl přijít do Brodu. Už v minulé sezoně jsem se měl ukázat na pár trénincích, ale to bohužel kvůli koronaviru nevyšlo. Poté mi napsal pan Kozlík, jestli bych nechtěl přijít do Brodu. Nechal mi měsíc na rozmyšlenou a já jsem mu pak napsal, že to sem půjdu zkusit.

V Havlíčkově Brodě jste působil v mládežnických týmech, ale pak jste nastupoval ve starším dorostu a juniorce Jihlavy. Jak na působení v Dukle vzpomínáte?
Na působení v Dukle vzpomínám dobře, hlavně na dorost. Byla to dobrá sezona, vybojovali jsme i postup do play-off. Bylo to super. V té juniorce už to nebylo takové a ve druhé sezoně jsem už odcházel do Světlé nad Sázavou.

Uplynulou sezonu jste oblékal dres Světlé nad Sázavou, kde jste vedle juniorky dostával i dost prostoru v A týmu. Zahrál jste si třeba po boku bratrů Včelových i dalších zkušených mazáků. Jak velká to pro vás byla zkušenost?
Určitě to byla dobrá zkušenost, měl jsem hlavně dobré zápasové vytížení. Když jsem hrál za juniorku i za áčko, tak jsem v jednom týdnu odehrál i čtyři zápasy. To bylo pro mě ideální, abych se pořádně vyhrál.

Zpátky k vašemu novému angažmá. Už více jak měsíc polykáte neoblíbenou suchou část letní přípravy. Jak ji berete vy?
Já ji snáším dobře, letní příprava mě docela baví.

Už jste si mohl zatrénovat i pod taktovkou nového trenéra áčka Michala Konečného. Jak se vám jeho tréninky líbily?
Jo, bylo to dobré. Na koupališti jsme měli v písku i odrazovku, to mě dost bavilo.

V Brodě se potkáváte i s bývalými spoluhráči z mládežnických týmů. Těšil jste se, že si spolu opět zahrajete?
Těšil jsem se na ně hodně. Scházeli jsme se už v minulých sezonách, kdy jsem hrál za Jihlavu a Světlou nad Sázavou. Občas jsem jezdil za nimi do Brodu a vždycky jsme si dobře pokecali.

Jaké cíle, ať už osobní nebo týmové, si kladete do další sezony?
Hlavně bych se chtěl dostat do týmu a zahrát si druhou ligu. Také bych chtěl nabrat nějaké další zkušenosti. Snad to vyjde.

EDITA VESELKOVÁ, LADISLAV VÁCHA