„Jsme si vědomi, že díky těmto událostem jsme přišli o mnoho fanouškú a znechutili hokej v Chotěboři," říká prezident klubu Luboš Adamec.

Anabáze s druhou ligou jsou už naštěstí pryč a chotěbořský klub se začíná restartovat. „Letošní sezonu jsme již od začátku začali stavět ve snaze vybudovat tým z místních hráčů, kterých máme dostatek," prozrazuje Adamec a dodává: „Naše mužstvo jsme i přes možnost hrát ve II. lize, po špatných zkušenostech se staronovým organizátorem a zástupcem sponzora, znovu přihlásili do Krajské ligy mužů Pardubického kraje z důvodu využití našich hráčů, aby právě oni měli kde hrát." Jak sám prezident klubu uvádí, nedílnou součástí každého sportu jsou peníze a je čím dál složitější získávat finanční injekce od sponzorů. „Hráči si nenárokují žádnou mzdu, náklady jsou stále vysoké," dodává Adamec.

Budoucnost chotěbořského hokeje vidí především ve výchově vlastních hráčů.

„Chceme  náš hokej postavit na našich hráčích, kterých ne málo již skončilo v nejvyšších domácích soutěžích i v zahraničí. Věříme, že jsme kvalitní klub s obětavě a nezištně fungujícími trenéry a hokej v Chotěboři má dlouhou historii. Rádi bychom ve výchově svých hráčů pokračovali. Jména jako Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna, Michal Plutnar, Miroslav Čermák a řada dalších, kteří se chystají nebo si již prorazili cestu v různých vyšších soutěžích a začínali s hokejem na chotěbořském zimním stadioně, jsou toho důkazem," připomíná chotěbořský prezident Luboš Adamec.