Chotěboř je ve finále, kde narazí na Hlinsko

Světlá nad Sázavou, Chotěboř – Světelští hokejisté se nadechli ke stíhací jízdě a v semifinále Krajské ligy Pardubicka dokázali srovnat sérii s Moravskou Třebovou z 0:2 na 2:2.

10.3.2017

Hokejisté Světlé (v modrém) zvládli dvěma vítězstvími za sebou srovnat sérii s Moravskou Třebovou.Foto: Archiv klubu

Ve čtvrtek se hrál rozhodující pátý zápas, který ale skončil po uzávěrce.

Chotěboř nastoupila proti Chocni ve svém třetím semifinálovém utkání o pohár Vladimíra Martince, a čtvrtý tým základní části podruhé porazila, a postoupila do finále poháru, kde ji čeká Hlinsko.

KRAJSKÁ LIGA PARDUBICKA - SEMIFINÁLE PLAY OFF

SVĚTLÁ N. S. – M. TŘEBOVÁ 6:2

Stav série 2:2
Ačkoli domácí v utkání prohrávali, dokázali rychle vyrovnat a ve druhé třetině se ujmout vedení, které již ze svých rukou nepustili. Díky zasloužené výhře vyrovnali sérii z 0:2 na 2:2.

„Jsme teď strašně štastní, že jsme vyrovnali a děkuju všem hráčů a fanouškům. Dokázali jsme se semknout a v obou zápasech jsme plnili, co jsme si řekli. Dokázali jsme táhnout za jeden provaz. Je ale potřeba si uvědomit že série je vyrovnaná a nejdůležitější krok přijde ve čtvrtek. Musíme hrá zodpovědně. Všichni víme co máme hrát. Doufám, že zápasů bude víc a ne jen ten jeden čtvrteční," řekl těsně po úterním utkání trenér Světlé Jakub Kořínek.
Branky a nahrávky: 16. Doležal Jar. (Žák, Křišťan), 24. Doležal Jak., 27. Včela P. (Žák), 29. Včela P. (Žák), 39. Dolinský (Blažek), 56. Blažek (Štros) – 14. Faltus (Schneider, Ministr), 29. Mička (Řehulka, Muselík) Vyloučení: 9:9, navíc Čikl a Duba (MTR) 10 min. nesp. chování Využití: 2:1 V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 4:1, 1:0. Diváci: 444. Světlá n. S.: Koubský (Zvolánek) – Svoboda, O. Včela., Šíma, Kořínek, Fibikar – Žák, Blažek, Štros, Křišťan, Dušátko, P. Včela., Dolinský, Jaroslav Doležal,Jakub Doležal, Špatenka, Kubát.

O POHÁR V. MARTINCE - SEMIFINÁLE

CHOCEŇ – CHOTĚBOŘ 2:7

Stav série: 2:1
Začátek utkání patřil hostující Chotěboři, která si v první polovině vytvořila větší tlak i více šancí. Postupně se ale i domácí dostávali do příležitostí, a nakonec srovnali i počet střel. Brankově se ale v první třetině neprosadilo ani jedno z mužstev a do kabin se šlo smírně za stavu 0:0.

Na začátku druhé části Chotěboř využila přesilovku, ale po pár minutách soupeři, naopak v další početní výhodě, darovala po chybě v obraně vyrovnávací branku. Hosté však i přesto hráli aktivněji, svoji hrou si vynutili další přesilovky, které sehráli excelentně a do konce druhé části stačili ještě dvě využít a odskočit domácím na rozdíl dvou branek.

Do třetí části hostující Chotěboř nastoupila s dvoubrankovým vedením, které jí však vydrželo pouhých 52 vteřin, než soupeř snížil na 2:3. V té části byla Choceň jednoznačně lepší, začaal více bruslit. Na Peška šla střela za střelou, ale zejména jeho zásluhou tento nápor hosté přečkali, a v polovině třetí části udeřili. V průběhu čtyř minut dvakrát skórovali a soupeři odskočili na 2:5. Tím soupeře zlomili a zbývající dvě branky byly již jen třešničkou na dortu. Chotěboř tak završila senzační postup do finále přes soupeře, který skončil v základní části na 4. místě.
Branky a nahrávky: 25. T. Prachař, 41. M. Pilař (Pochobradský, Velínský) – 22. Petr Mašek (Kadlec), 30. Eis (Dvořák), 32. Hajšman (Kadlec, Vácha), 48. Dvořák (Eis, Svoboda), 53. M. Havel (Petr Mašek), 55. Dvořák (Eis, Kadlec), 58. Petr Mašek (B. Činčila). Rozhodčí: Jiří Veselý – Martin Kalus, Pavel Motýl. Vyloučení: 7:5 navíc Krejčí (Chotěboř) 10 minut nesportovní chování. Využití: 0:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 364. Třetiny: 0:0, 1:3, 1:4. Chotěboř: Pešek – Vácha, Kadlec, Ludvík, Krejčí, Kopecký, Piskač – Dvořák, Svoboda, Eis – Petr Mašek, Kašpar, B. Činčila – M. Havel, Patrik Mašek, Hajšman.

10.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
Lukáš Endál

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů