Havlíčkův Brod B si zahraje o třetí místo v poháru s Chocní. První duel odstartovalo stejně jako finále v neděli. Výsledek přineseme v následujících dnech, protože duel skončil po uzávěrce. Výsledky přineseme v následujících dnech.

KRAJSKÁ LIGA PARDUBICKA O POHÁR V. MARTINCE
SEMIFINÁLE, 3. ZÁPAS

CHOTĚBOŘ – CHOCEŇ 5:1

Konečný stav série: 2:1
Domácí mužstvo mělo od začátku mírnou převahu, která ve druhé části ještě více gradovala, ale Chotěboř trápí koncovka. Po dvou třetinách tak svítilo na časomíře pouze dvoubrankové vedení pro domácí. Hosté stejně jako v předchozích zápasech hrozili z rychlých protiútoků, ale Pešek ukazoval svoje kvality. V poslední části se domácí konečně střelecky prosadili a zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce, což znamená, že si opět po roce zahrají finále o pohár Vladimíra Martince.

Ve finále narazí na Chrudim, která porazila havlíčkobrodské béčko. To startuje už v neděli 11. března. Jeho výsledek skončil po uzávěrce. Odveta je v plánu na středu 14. března. Série se opět hraje na dva vítězné zápasy.
Branky a nahrávky: 3. Eis (Dvořák), 28. Eis (Vácha, Křesťan), 51. Žemlička (Vlček), 57. Dvořák (Krejčí, Vácha), 58. Dvořák (Kraučuk) – 45. P. Prachař (Krejza, Kousalík). Rozhodčí: Veselý – Kalina, Kalus. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Chotěboř: M. Pešek – Vácha, Křesťan, Mendl, Kopecký, Jakub Ludvík, Krejčí – Hospodka, Kraučuk, Nguyen, Petr Mašek, Vlček, Žemlička, Dvořák, Svoboda, Eis.

3. ZÁPAS

CHRUDIM – H. BROD B 6:3

Konečný stav série: 2:1
Skóre se poprvé měnilo ve 12. minutě, kdy nejdříve hostující Homola z levého kruhu orazítkoval tyč Cvrčkovy branky, ale hned z protiútoku poslal Karásek Chrudim do vedení, když vypálil od modré čáry a prostřelil tak hostujícího brankáře. Za další tři minuty navýšil skóre Cvrček, jenž tečoval Budínského střelu od modré. Bruslaři se poprvé prosadili v 17. minutě, když využili přesilovku. Homola v ponechané výhodě zpoza branky nastřelil Cvrčka, od kterého se puk odrazil do sítě.

Ve druhé třetině se nejdříve dvakrát radovali hostující hráči. Ve 23. minutě Petržilka dorazil Cejpkovu střelu do branky. V polovině zápasu poslal individuální akcí Bruslaře do vedení Homola. Chrudim dokázala vyrovnat ve 38. minutě zásluhou Kišše, který využil závaru před brankovištěm soupeře.

Do třetí části nastoupili domácí zlepšenou hrou a odměna se dostavila už po necelých třech minutách. Klement z jízdy vypálil od modré a Chrudim opět vedla. Šest minut poté stál Polák na konci pohledné kombinační akce a pátým gólem uklidnil svůj tým. Tečku za utkáním udělal v 51. minutě v přesilové hře Ugo Dobiáš, který se trefil do poloodkryté klece.

„K dnešnímu utkání jsme nastoupili v zúžené sestavě, chybělo nám spousta hráčů, jak ze zdravotních důvodů, tak pro vysokoškolské povinnosti. V utkání jsme prohrávali 2:0, do konce první třetiny jsme dali kontaktní gól a během druhé třetiny jsem stav utkání dokonce otočili v náš prospěch. Rozhodla ale třetí třetina, ve které nám již chyběly síly a utkání jsme tak prohráli. Chtěl bych celému týmu poděkovat, bylo to hodně náročné utkání a kluci na ledě nechali všechno. Nastoupili za nás hráči ze staršího dorostu, kteří odehráli velmi dobrý zápas. Nad čím se ale musím pozastavit je, „prasácká“ hra některých chrudimských hráčů, kdy spousta faulů, které na naše hráče udělali, zůstala nepotrestána,“ řekl k utkání havlíčkobrodský trenér Petr Adam.

Branky a nahrávky: 12. Karásek (Budínský), 15. Da. Cvrček (Koreček, Budínský), 38. Kišš (Dobiáš, Kalous), 43. Klement, 49. Ja. Polák (Dobiáš, Ji. Polák), 51. Dobiáš (Plch, Novák) – 17. Homola, 23. Petržilka (Cejpek), 32. Homola (Piskač). Rozhodčí: Prchal – Schaffer, Padevět. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Havlíčkův Brod B: Folvarský – Motl, Adam, Pecen, Dudycha – Piskač, M. Přibyl, J. Přibyl, Cejpek, Petržilka, Beran, Homola, Křížek.