Je to přijatelnější soupeř, než Moravské Budějovice," říká světelský trenér Jan Krajíček.

Své už mají splněno v Chotěboři, kteří před sezonou horko těžko dávali kádr dohromady a vůbec nebylo jasné, jak to s tamním hokejem bude vypadat.

„Cíl pro nás bylo čtvrtfinále, a to jsme splnili. Tohle je už pro nás lepší nadstavba," říká šéf chotěbořského hokeje Luboš Adamec. K jeho slovům se přidává i trenér Martin Kubát. „Po třech letech druholigového trápení je tato sezona pro Chotěboř úspěchem," dodává.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
SEMIFINÁLE PLAY-OFF
1. ZÁPAS


SVĚTLÁ N. S. – LITOMYŠL (NEDĚLE, 17.00)
V neděli od 17.00 hodin přivítají svěřenci Jana Krajíčka na svém ledě Litomyšl. „My máme o motivaci postaráno. Litomyšl určitě na nás vyrukuje stylem, kterým vyřadila Choceň, a my ji budeme chtít porazit. Určitě výhodou je, že začínáme doma, chceme vyhrát a dobře vstoupit do celé série. Kromě Kopeckého, pro kterého z pracovních důvodů sezona skončila, máme kompletní kádr," prozradil Krajíček.
Předpokládaná sestava
Světlá n. S.: Zvolánek, Koubský  – Svoboda, O. Včela, Venc, Kůrka, M. Blažek, Šíma, Pancíř – P. Včela, Žák, Kubát, Hynek, Jelínek, Jaroslav Doležal, Jakub Doležal, Sudoma, P. Blažek, Štros.

M. TŘEBOVÁ – CHOTĚBOŘ (NEDĚLE, 17.00)
„V Moravských Budějovicích chodilo v základní části kolem sedm set lidí na hokej, v neděli to bude určitě kolem tisícovky, takže nás čeká bouřlivá atmosféra. Domácí mají v kádru zkušené matadory, přesto si myslím, že první zápas rozhodne celkově sérii. Proto chceme uspět, protože doma neprohráváme. Vzhledem k trénovanosti se na žádný systém zaměřovat nebudeme, budeme si hrát svůj hokej," má jasno chotěbořský hrající kouč Martin Kubát.
Předpokládaná sestava
Chotěboř: Pešek – Vácha, Heřmanský, Krejčí, J. Ludvík, Novotný – Dvořák, Kadlec, Eis – Žemlička, T. Ludvík, Kubát – Piskač, Činčila, Každan.