V letošní sezoně se nedaří jednomu z favoritů této soutěže, Světlé nad Sázavou. Ta si v domácím zápase s Litomyšlí připsala již čtvrtou porážku v řadě. V derby zápase rozhodla Chotěboř o své výhře v Ledči až v závěrečné třetině.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

SVĚTLÁ N. S. – LITOMYŠL 4:7
Vstup do úvodní dvacetiminutovky byl pro světelské barvy velmi hořký. Již po jednasedmdesáti sekundách hry využil špatnou rozehrávku domácích beků Zavřel – 0:1. Po třech minutách se do samostatného úniku dostal Šeda a svůj brejk proměnil – 0:2. Trápení Světlé pokračovalo i nadále.

V přesilové hře se opřel do puku od hranice pravého kruhu Ondráček a jeho střela se zastavila až za zády brankáře Koubského – 0:3. Domácí se dočkali až v polovině třetiny. To Kubát poslal zpoza litomyšlské branky přihrávku na Miroslava Kopeckého, a ten z bezprostřední blízkosti snížil na rozdíl dvou branek – 1:3. Následně vrátil Světlou do hry Petr Včela. Ten se prosadil skoro ze stejné pozice jako Kopecký – 2:3. Šanci vyrovnat měl v sedmnácté minutě Jaroslav Doležal, který byl v samostatném úniku faulován a dostal tak šanci trestného střílení, bohužel ho nevyužil, když bekhendem netrefil branku Litomyšle. Tuto nevyužitou možnost potrestal Starý, který si z rohu kluziště najel až před brankáře a poslal puk do branky – 2:4.

Na začátku druhé třetiny se opět podařilo snížit Petru Včelovi. Na branku domácívh dokázala Litomyšl rychle zareagovat v přesilové hře. Pilavka poslal ideální přihrávku Zavřelovi, na kterého už zívala odkrytá branka – 3:5. Ve 32. minutě se z dorážky prosadil další litomyšlský hráč, a to Švec – 3:6. V úvodu třetí periody zachránil Světlou od inkasovaného gólu rozhodčí, neboť ještě předtím, než puk přešel brankovou čáru, odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Zanedlouho se už hosté z gólu radovali. Střelou od modré čáry se prosadil Vomočil – 3:7. Světlá už výsledek pouze korigovala Radimem Křišťanem – 4:7. V tabulce Sklářům po prohře s Litomyšlí patří až osmé místo s tím, že má dva zápasy k dobru. Včera hiostila Chrudim a v pátek odehraje odložené derby s Chotěboří.
Branky a nahrávky: 10. Kopecký (Kubát), 12. P. Včela (Jar. Doležal), 23. P. Včela (Křišťan), 54. Křišťan (Jar. Doležal) – 1. Zavřel (Pilavka), 4. Šeda (Skoumal) 7. Ondráček (Pilavka), 18. Starý, 25. Zavřel (Pilavka, Vomočil), 32. Švec (Starý), Vomočil (Ondráček, Pilavka) Vyloučení: 10:5, navíc Doležal Jar.(SVE) OT za hrubost, Hynek (LIT) TH za hrubost. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Světlá n. S.: Koubský (Mikuš) – Venc, Šíma, Jak. Doležal, Špatenka, Svoboda – Kubát, Jar. Doležal, Kopecký, Šudoma, Dušátko, Štros, Křišťan, P. Včela.

LEDEČ N. S. – CHOTĚBOŘ 1:6
K zápasu Chotěbořští hokejisté přistoupili zodpovědně od první minuty, byť se utkali se soupeřem, v té době na posledním místě tabulky. Ale již několik předchozích odehraných kol Ledče nad Sázavou ukazovalo, že se nebude jednat o lehký zápas.

V předchozích utkáních vždy své soupeře dost potrápili a většinou se rozhodovalo až v poslední části. Nejinak tomu bylo i v tomto utkání,Ledečtí nastoupili velmi aktivně, tlačili se do brány a první polovinu třetiny Chotěbořské přestříleli. Hosté vyslali první střelu mezi tyče domácího Vaňka až po téměř pěti minutách. Postupně se však začal vývoj první třetiny otáčet a Chotěboř začala být více aktivní. Vše ale ztroskotalo na výborně chytajícím Pavlu Vaňkovi v brance domácí Ledče. Ani dvě přesilové hry v první části nerozhodly o změně stavu. Přesto se hosté snažili o aktivní hru, která se nakonec přetavila v první trefu do branky domácích, o kterou se postaral Milan Hajšman po pěkné přihrávce Petra Maška. Do druhé části nevstoupili hosté šťastně, hned po 10 sekundách šli do oslabení, které však přestáli bez úhony.

Dvě minuty poté, co se vyloučený hráč hostí vrátil do hry, došlo k dalšímu vyloučení hráče z Chotěboře a tentokrát již hosty soupeř potrestal, když jim na to stačilo pouhých 11 sekund. Jediným střelcem domácích byl Marek Havel, přihrával mu Martin Smítka. Toto bylo logické vyústění zvýšené aktivity hry domácích v úvodu druhé části. Pak ale začali opět úřadovat hosté. Zvýšili tlak na branku a vynutili si dvě přesilové hry v průběhu necelých 2 minut. Jinými slovy, hosté hráli 15 sekund 5 na 3 a těsně poté, co vyloučený domácí hráč skočil na led, podařilo se Michalu Kraučukovi vstřelit vedoucí branku, když se přesnou střelou trefil nad levé rameno domácího gólmana. Na gól přihrávali oba obránci první lajny, Jan Fibikar a Petr Veselý. Po tomto vstřeleném gólu to začalo na ledě vypadat jako na pouti. Domácí branku střelci z Chotěboře zasypali množstvím střel, mimo to se jim podařilo nastřelit dvakrát tyčku a dvakrát břevno, hosté měli též několik samostatných úniků, přesto se jim nepodařilo vstřelit tolik potřebnou branku k uklidnění. Stav po druhé třetině byl 2:1 ve prospěch Chotěboře, ale bylo to pouze neproměňováním šancí, poměr na ledě byl jednoznačnější. Na začátku třetí části hosté hráli téměř dvě minuty oslabení, které si přenesli z předchozí části. Nepustili však domácí do žádných větších akcí. Ve 44. minutě zajel do útočného pásma Luboš Dvořák, „pomotal" za brankou oba obránce, vyjel před bránu, kde objal další dva hráče a bravurně zakončil. Po šesti minutách si to zopakoval a po samostatné akci zvýšil stav na 1:4. V následujícím střídání druhá útočná lajna potvrdila vítězství dalším vstřeleným gólem, o který se postaral Václav Svoboda po přihrávce Luboše Dvořáka a Lukáše Žemličky. Hosté se po těchto rychle vstřelených brankách uklidnili a snažili se v poklidu dohrát utkání. Samozřejmě se tento stav nelíbil frustrovanému soupeři a snažil se hostující hráče u mantinelu dohrávat.

Jeden takový zákrok se stal osudným pro domácího Marka Havla, který si u mantinelu vyšlápl na hostujícího obránce Marka Müllera. Ten mu však nasadil ukázkový bodyček a myslím, že domácí Marek Havel ve své kariéře hokejisty ještě nikdy neměl nohy tak vysoko. Poté hosté ještě v samotném závěru využili jednu ze svých 19 střel v závěrečné části a završili skóre na 1:6. Posledním exekutorem byl Tomáš Eis, kterému přihrával Jan Hospodka a Jaroslav Adamec.
Branky a nahrávky: 18. Hajšman (Mašek), 28. Kraučuk (Fibikar, Veselý), 44. Dvořák, 50. Dvořák, 51. Svoboda (Dvořák, Žemlička), 60. Eis (Hospodka, Adamec). Rozhodčí: Čížek – Potůček , Kis. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:4. Ledeč nad Sázavou: Vaněk – Zmrhal, Svoboda, Vrátný, Hrabaň, Vala, Beneš, Šimůnek, Pecen, Smítka, Krajíček, Brýdl, Štěpán, Zadražil, Hlavnička, Blažek, Štěrba, Škorpík, Bernard, Havel. Chotěboř: Pešek – Fibikar, Veselý, Vácha, Müller, Novotný, Heřmanský – Mašek, Hajšman, Kraučuk – Žemlička, Svoboda, Dvořák – Ludvík, Hospodka, Eis – Coufal, Adamec.