CHRUDIM – CHOTĚBOŘ 5:2

Od samého začátku zápasu se hrál svižný hokej. Ve 3. minutě šli hosté do vedení. Z protiútoku ujeli hostující mladíci. Jakub Hospodka našel Březinu a ten šťastně poslal hosty do vedení. Chrudim poté zvýšila obrátky a výsledkem bylo ve 13. minutě vyrovnání z hole Machače. Do přestávky byly šance na obou stranách, ale výsledek se nezměnil.

Ve druhé třetině se střelecky prosadili jen domácí. Ve 22. minutě nahodil od modré puk Klement a ten zapadl za Kulichova záda. Jen o tři minuty později úplně volný Klement napřáhl a zvýšil na 3:1. Chotěboř měla následně k dispozici dlouhou výhodu dvou mužů v poli, ale nedokázala pořádně zakončit. Ačkoliv se hosté snažili, Chrudim byla v této části rozhodně více bruslícím a bojovnějším mužstvem.

O přestávce hostující trenéři sáhli k několika změnám v sestavě, a tak poslední třetina přinesla urputný boj. Hosté se snažili za každou cenu něco s výsledkem udělat, proti nim však stál opravdu těžký soupeř. Jeho hráči totiž ani trochu nepolevili ve své bojovnosti a pohybu. Chotěboři se i přesto podařilo snížit na rozdíl dvou branek, když Jan Hospodka poslal puk na soupeřovu branku a Pecen uklidil kotouč za Cvrčkova záda. Hosté se tak nadechovali ke stíhací jízdě, jenže pak tři minuty před koncem zbytečně ztratili puk a Plch ho dostal do chotěbořské branky. Zbytek utkání se tak již jenom dohrával.

Branky a nahrávky: 13. Machač (Haltuch, Polák), 22 Klement (Polák, Plch), 25. Klement (Karásek, Polák), 40. Cvrček (Koreček, Novák), 57. Plch (Jiří Polák) – 3. Březina (Jakub Hospodka), 46. Pecen (Jan Hospodka). Rozhodčí: Veselý – Pošvář, Louda. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Třetiny: 1:1, 3:0, 1:1. Chotěboř: Kulich – Lacina, Jaroš, Klofáč, Suchý, Mendl, Jakub Ludvík, Kopecký, Musílek, Mašek, Vlček, Kraučuk, Dvořák, Jaroslav Ludvík, Pecen, Březina, Jan Hospodka, Jakub Hospodka.