Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Členové BK zvolili na valné hromadě nové vedení

Havlíčkův Brod – Havlíčkobrodský Bruslařský klub (BK) si na valné hromadě zvolil nové vedení.

20.2.2015 1
SDÍLEJ:

Post předsedy Bruslařského klubu obhájil David Kozlík (na snímku). Foto: Deník/Petr Veselka

Předsedou zůstává David Kozlík, který Havlíčkobrodskému deníku poskytl rozhovor a jak prozrazuje, debaty byly velice bouřlivé a do konce února by mělo být známo jméno nového sportovního manažera.

Jak valná hromada proběhla a co se změnilo?
Valná hromada měla velmi bouřlivou atmosféru, protože události posledních měsíců rozdmýchaly vášně na všech frontách. Navíc nám nový občanský zákon nařizuje transformovat se ze sdružení na spolek.

Co vše se projednávalo?
V souvislosti s legislativní změnou jsme prvotně museli schválit nové stanovy spolku, odvolat výkonné a kontrolní orgány a zvolit nové. Kolem těchto skutečností se vedly dlouhé diskuse. Původní vedení spolku navrhovalo tříčlenné vedení BK, tak aby v něm nefigurovaly osoby, které zároveň pobírají od klubu jakoukoli mzdu, volební období jsme navrhovali čtyřleté. Zároveň měla být vnitřní směrnicí klubu utvořena poradní komise, kde měl být zástupce trenérů, vedoucích mužstev(nebo jinak zástupce rodičů) a zástupce krasobruslení. Tento model byl se všemi předběžně projednán. Nakonec si ale VH odhlasovala pětičlenný výkonný výbor a tříčlenný kontrolní výbor s mandátem na dva roky.

Jak tedy vypadá nové vedení BK?
Výkonný výbor bude v následujících dvou letech pracovat ve složení Michal Teplý, Pavel Brdičko, Aleš Pártl, Václav Adam a David Kozlík. Kontrolní komise měla mít zástupce města, který nakonec tuto možnost nevyužilo a bude tedy pracovat ve složení Josef Košmíder ml., Karel Heřmánek a Zdeněk Caska.

Zaznívají ale hlasy, že volby byly zmanipulované?
Já jsem přesvědčen, že to tak být v žádném případě nemohlo. Na VH bylo asi historicky nejvíc přítomných členů s právem volit, celkem 46, a ti si demokraticky zvolili své zástupce. Do výkonného výboru se volilo z devíti kandidátů a do kontrolní komise z pěti. Tyto kandidáty si v podstatě VH navrhla sama.

Je pravdou, že valné hromady se účastnili i zástupci HC Rebel?
Ano a nevidím v tom žádný problém. Ve stanovách sdružení je zakotveno, že členem se může stát každý občan po zaplacení členského příspěvku a zároveň jsme ještě stále všichni jeden hokejový klub. Nakonec byl to právě HC Rebel, kdo nám na konci loňského roku dal dvousettisícovou injekci, abychom mohli uhradit závazky za listopad a prosinec. Jejich účast podle mého byla hlavně symbolická, protože v počtu tří lidí toho moc neovlivníte. Jak pan Vopelka, tak i pan Caska tak alespoň měli možnost nastínit VH vyhlídky A-týmu. Diskutovalo se i o formě další spolupráce mezi oběma kluby na sportovní úrovni a myslím, že jsme se shodli i na tom, že jeden bez druhého to bude mít velice těžké.

Jak jste vy s výsledkem VH spokojen a co vás nyní čeká?
Sice jsme měli ještě dva roky na to, abychom schválili nové stanovy spolku, odvolali výkonné a kontrolní orgány a zvolili nové, ale chtěl jsem, aby vše proběhlo již teď, aby se hlavně utišily vášně v souvislosti s obsazením starého výboru a ten nový měl transparentní mandát a mohl v klidu pracovat s podporou členské základny, a to se myslím podařilo. Práce nás čeká mnoho. Musíme jednat s HC Rebel o licencích, hráčích, najít vhodného hlavního sportovního manažera k mládeži, který to nebude mít vůbec jednoduché. Musíme dotáhnout jednání s městem o dlouhodobé podpoře mládežnického hokeje a spoustu dalších věcí.

Můžete prozradit jména uchazečů o post hlavního manažera?
Měl by to být držitel trenérské A-licence s nadstandardními manažerskými schopnostmi, který bude v klubu pracovat na plný úvazek a dokáže ho spojit celý od nejmenších až po juniory, hráče, trenéry, vedoucí a všechny ostatní.

Autor: Petr Veselka

20.2.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Havlíčkův Brod - „Pomáhám, protože chci", to je společné motto pro 72 hodin dobrovolných aktivit po celé ČR, které pomohou lidem, nebo přírodě v našem okolí. Již pátým rokem ji pořádá Česká rada dětí a mládeže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení