V pátek a v sobotu totiž v havlíčkobrodské Kotlině pokračuje čtvrtfinálová série mezi Rebely a chomutovskými Piráty, v níž severočeský celek zatím vede 2:0 na zápasy.

Ale brodští hokejisté se v obou duelech na severu Čech přesvědčili, že mohou soupeře porazit. Hodně blízko tomu byli ve druhém zápase, kdy v závěru utkání za stavu 2:2 měli výhodu trestného střílení. To se jim ale nepodařilo proměnit a v následném prodloužení rozhodli Chomutovští.

Doma by jim to ovšem Rebelové chtěli vrátit… a nejraději i s úroky. „Platí na ně agresivní hokej a přesně tak chceme hrát doma. Uděláme vše pro to, abychom oba domácí zápasy vyhráli, aby ten jejich extraligový mančaft trochu znervozněl,“ rýpl si do soupeře na webu brodského klubu útočník Rebelů Roman Vondráček. „Na to, že chtějí strašně moc postoupit, tak mohou být rádi, že vůbec 2:0 na zápasy vedou. V obou se třásli až do konce,“ dodal.

Úvodní dva duely série už jsou však minulostí a oba týmy se už soustředí na zápasy v Kotlině. „Mužstvo je na zápasy patřičně nažhavené. Kluci zjistili, že se s nimi dá hrát,“ říká před dnešním zápasem havlíčkobrodský trenér Karel Dvořák.

Rebelové se před domácími duely těší i na podporu fanoušků. „Věřím, že nás poženou vpřed a my se jim odvděčíme vítězstvím,“ doufá Dvořák. „Doma to pro nás může být ale ještě těžší než v Chomutově, protože soupeř se nemusí až tolik tlačit dopředu. Má perfektní obranu a z případného přečíslení bývají nebezpeční,“ vypočítává brodský kouč.

Hodně pikantní zápasy čekají na chomutovského útočníka Lukáše Endála. Pětadvacetiletý forvard totiž z Havlíčkova Brodu pochází a vůbec poprvé v Kotlině nastoupí v dresu soupeře. „Hodně moc se těším. Zahraju si vůbec poprvé proti Brodu v Brodě,“ prozradil Endál. Bývalý útočník pražské Slavie prozradil, s jakými cíli Piráti na Vysočinu vyráží. „Jedeme si pro dvě vítězství,“ směje se.

Hokejové menu

Pátek od 17.30: TŘEBÍČ – Ústí nad Labem (stav série: 0:2), HAVLÍČKŮV BROD – Chomutov (stav série: 0:2), Benátky nad Jizerou – Olomouc (stav série: 1:1). Od 18.00: Hradec Králové – JIHLAVA (stav série: 0:2).
Sobota od 17.00: HAVLÍČKŮV BROD – Chomutov, Hradec Králové – JIHLAVA, Benátky nad Jizerou – Olomouc. Od 17.30: TŘEBÍČ – Ústí nad Labem.
Případné další zápasy: úterý 6. 3., čtvrtek 8. 3. a sobota 10. 3.
Pozn.: Čtvrtfinálové série se hrají na čtyři vítězné zápasy.