Oba věční rivalové se na sobotní utkání 42. kola Chance ligy naladili vítězně. Ani více než týdenní vynucená pauza, způsobená koronavirovou pandemií, se na nich negativně nepodepsala.

Hokejisté jihlavské Dukly si návrat na ledovou plochu osladili výhrou 3:2 na ledě pražské Slavie. Rozhodující branku zaznamenal tři minuty před třetí sirénou útočník Matěj Zadražil. „Chtěl jsem nahrávat, ale prostor přede mnou se otevřel, tak jsem to zkusil,“ usmíval se středeční hrdina Dukly.

Podle jeho slov se na výkonu mužstva vynucená pauza negativně nikterak nepromítla. „Byla spíše ku prospěchu věci. My, co jsme byli zdraví, jsme nabrali síly a dobře potrénovali. Ten odpočinek byl na našem pohybu znát,“ přemítal Zadražil.

Už třetí přípravný zápas sehrají dnes v rámci zimní přípravy hráči juniorky FC Vysočina (ve žlutých dresech). Od 11 hodin doma hostí Hlinsko.
Béčko Jihlavy přivítá Hlinsko, Zemana čeká premiéra u fotbalistů Pelhřimova

Z vítězství, byť „jen“ za dva body, se v předešlém utkání radovali rovněž hokejisté Třebíče. A také venku.

Přerov zdolali v nastaveném čase 2:1. „Podle mého jsme byli v prodloužení lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Musím pochválit gólmana Pavla Jekela, který nám výborným výkonem hodně pomohl,“ řekl autor vyrovnávací branky Třebíče Martin Dočekal.

Předešlé dva duely vyhrála Horácká Slavia. Na ledě Dukly 5:4 po samostatných nájezdech a doma pak 2:1. Bude slavit i potřetí?

Sobotní derby má v jihlavské CZ LOKO Aréně úvodní buly v tradičních 17.30.

Chance liga - 42. kolo
DNES: Poruba – Litoměřice (16.00), Benátky nad Jizerou – Havířov, Kolín – Ústí nad Labem, Šumperk – Prostějov, Vsetín – Slavia Praha, Přerov – Vrchlabí (vše 17.00), DUKLA JIHLAVA – HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ (17.30).