David Michálek skolil sedmi body Litvínov

Havlíčkův Brod – Starší dorost je naprosto k nezastavení.

4.2.2016

Ilustrační foto.Foto: Luboš Vácha

Mladí Bruslaři tentokrát doma přestříleli silný Litvínov, který po tuhém boji zdolali 7:4. Hrdinou zápasu se stal havlíčkobrodský kapitán David Michálek, který vstřelil pět branek a na další dvě přihrál. Byl tak u všech gólů svého týmu. Zbývající dvě trefy zaznamenali Lukáš Beran a Patrik Hrabaň. Havlíčkův Brod už se vyhoupl v tabulce na 4. příčku, jež by mu zajišťovala postup do play-off.

EXTRALIGA ST. DOROSTU

H. BROD – LITVÍNOV 7:4
Zápas měl ostrý úvod. Hned ve druhé minutě si sjel na kruh David Michálek, který nechytatelně tečoval tvrdou ránu Kopice od modré. Litvínov se ale rychle zvedl a po parádní přesilovkové kombinaci udeřil Jan Bečvář, jehož střela z pravé strany byla tečovaná přesně do zadního vinglu. Bruslaři pak také využili početní převahu, a to dokonce dvojnásobnou. Bombou od modré čáry se prosadil Patrik Hrabaň. Přetahovaná pokračovala a Litvínov ve 14. minutě dokonce vedl. Nejprve propadla Kulichovi střela Davida Drašara teploměrem, o pár momentů později udeřil z dorážky Karel Schmidmayer. Domácím se do konce úvodní části povedlo znovu srovnat, když z levého kruhu přišpendlil puk pod víko David Michálek.

Bruslaři měli hned zkraje úvodního dějství několik tutovek, ale buď je vyčapal Havlík, anebo se domácí střelci nevešli mezi tyče. Až ve třicáté minutě se znovu měnilo skóre. To po dobré práci Berana přebral kotouč David Michálek, jenž si sjel před litvínovského strážce svatyně, kterého si položil a backhandem zvedl touš nad jeho beton. Záhy se vytáhl brankář Havlík, který nadvakrát zlikvidoval šanci Veverky. Litvínovští se brzy oklepali a po Inemanově úniku se zaskvěl Kulich. Verva přeci jen dokázala srovnat, když se po výborné kombinaci ocitl sám před kasou David Drašar, jenž nedal zblízka maskovanému muži domácích šanci. Hosté mohli na konci druhé periody vést, ale Kulich svůj tým podržel bravurním zákrokem na brankové čáře.

Necelých pět minut po rozběhnutí závěrečné třetiny se dostal do samostatného úniku David Michálek, který si povodil Havlíka a dostal svůj celek znovu do vedení. Litvínovští reagovali na ztrátu tlakem. Schmidmayer se rozjel po pravém křídle a vypálil. Kulich jeho jeho ránu vytěsnil na tyč, od které se kotouč odrazil ven z brankoviště. Severočeši se sice dožadovali branky, ale marně.

V 54. minutě dostali hosté střelou z pravého kruhu kotouč do branky, ale ta byla v ten moment již o dobrý půlmetr mimo své běžné postavení a navíc byla již přerušená hra. Litvínov pokračoval v tlaku, domácí sebrali kotouč a na pravý kruh se dostal Lukáš Beran, jehož pokus Havlík pouze ztlumil, načež se touš došoural za čáru. Hosté v závěru odvolali brankáře, ale po ztrátě puku se trefil z poloviny kluziště do odkryté klece David Michálek, pro kterého to byla již pátá branka v tomto střetnutí.

„My jsme měli od druhé třetiny velké problémy se složením útoků, protože se nám zranili dva hráči ze druhé lajny. Když máme tři útoky, tak je to pro nás docela fatální. Museli jsme použít v útoku obránce Němce. Myslím si, že nově sestavené útoky se s tím popraly dobře, kluci bojovali. Byl to hodně vyrovnaný zápas, ve třetí třetině se radoval šťastnější tým. Bylo to o tom, kdo v ní dá první gól," zhodnotil utkání brodský kouč Václav Adam.

Branky a nahrávky: 2. Michálek (Hrabaň), 10. Hrabaň (Michálek, Beran), 17. Michálek (Veverka, Holenda), 30. Michálek (Beran, Kopic), 45. Michálek (Beran), 56. Beran (Vlach, Michálek), 60. Michálek (Beran) – 4. Bečvář (Helt, M. Havlík), 12. Drašar (Vopat), 14. Schmidmayer (D. Havlík), 39. Drašar (Bečvář, Kučera). Rozhodčí: Marek Honza – Michal Huryta, Petr Špringl. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Třetiny: 3:3, 1:1, 3:0. H. Brod: Kulich – Němec, Lachman, Jančařík, Benák, Rubner, Hrabaň, D. Polák, Kopic – Hendrych, Veverka, Přibyl, Králíček, Holenda, Beran, Vlach, Donda, Michálek, Piskač.

(lvá)

4.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Ilustracni foto

Řídila auto pod vlivem drog

Z vozidla zmizely autobaterie

Cizinci byli za vloupání už odsouzeni

Havlíčkův Brod – Pět cizích státních příslušníků se pokusilo v Havlíčkově Brodě začátkem minulého týdne odcizit dvě zaparkovaná osobní vozidla, Škodu Favorit a Škoda Felicia. Všichni již ve čtvrtek stanuli před okresním soudem v Havlíčkově Brodě a za své jednání už byli odsouzeni.

Vyhřívaná podložka usnadní nejmenším start do života

Havlíčkův Brod - Dětské oddělení dostalo při příležitosti Dne otevřených dveří přestavěné a zrekonstruované stanice intermediární péče o novorozence dar od Českých drah.

Škola v Golčově Jeníkově je cool

Golčův Jeníkov – Základní škola v Golčově Jeníkově se přihlásila do soutěže s názvem Hlasujte pro naši školu. Naše škola je cool.